Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

У Харкові підприємцям пояснили, як і чому представники управління Держпраці перевіряють бізнес

На Харківщині ведуть війну з зарплатами в конвертах, як з’ясували Вісті Ньюс. Легалізація праці найманих працівників і дотримання трудового законодавства – цьому нещодавно присвятили засідання колегії ХОДА та представників обласної прокуратури. Тему продовжили в податкових. Так у стінах Центральної об’єднаної державної податкової інспекції підприємці змогли зустрітися з представниками Управляння Держпраці та поставити питання на актуальні теми.

Після проведення обласної колегії на рівні прокуратури та чиновників бій “зарплатні у конвертах” вирішили дати практичною бесідою вже податківці. Звести для діалогу підприємців і управління праці вирішили у Центральній ОДПІ.

Юрій Зайцев, начальник Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова:

Наболевшая сейчас ситуация, у всех это как бы на слуху. Плюс сейчас все переживают за проверки. Как будет именно ваше подразделение, проводят проверки планово или не планово. Мы сейчас вам это все разкажем и поверте мне, мы идем на конструктив ни в коем случае не хотим вам тут рассказывать запугивать. Ведите все законно, заплатите налоги и спите спокойно.

Представники управління Держпраці відповіли на одне з найпопулярніших питань підприємців, чому бізнес міг потрапити у поле зору перевіряючих органів.

Станіслав Халін, начальник відділу ГУ Держпраці в Харківській області:

…звернення громадян, то есть у вас есть нанятые сотрудники, и вы их уволили, будем считать, может быть, неправильно, и они написали жалобу в наш орган – это один критерий. Второй критерий произошедший несчастный случай, то есть травматизм. И третий момент, это как у нас сейчас “впроваджується ризик-орієнтований підхід”, наличие на предприятиях агрегатов механизмов и объектов підвищеної небезпеки. Позаплановые проверки регламентируются данным законом, все могут изучить, ознакомиться в свободном доступе. План вывешивается на сайте регуляторной службы.

На сайті також підприємці можуть подивитися інформацію щодо перевірок. Перед їх початком у базу заносять відповідні документи, а після результати перевірки, які порушення виявили, як відреагували на це інспектори. Усе це є у вільному доступі. Також бізнесмен може перевірити, чи справжній інспектор до нього прийшов.

Світлана Капуста, заступник начальника відділу ГУ Держпраці в Харківській області:

Инспектор это лицо, которое имеет прежде всего удостоверение. Список лиц, имеющих эти удостоверения, находится на сайте непосредственно государственной службы по вопросам труда Украины. Вы можете это проверить. Когда к вам приходит инспектор, прежде всего он должен предъявить удостоверение. Только с этого момента вы можете вести с ним диалог. Вы имеете полное право индифицировать путем звонка к нам непосредственно в нашу службу. На сегодняшний день еще помимо наших инспекторов удостоверения имеют органы местного самоуправления. Они тоже есть на сайте, вы тоже можете посмотреть.

Після зустрічі підприємці говорять: почули багато корисного. А саме, конкретні відповіді на питання, на які їм в першу чергу потрібно звертати увагу, щоб не порушити закон. Це, зокрема, правильно оформлена документація при працевлаштуванні співробітників.

Артем, підприємець:

Сегодня была такая актуальная тема. Это всем известная тема сейчас – легализация рабочих мест для предпринимателей. Сейчас это важно, все боятся честно говоря, проверок, штрафных санкций поэтому скажем так тема была актуальна и интересна.

Ця зустріч – тільки перша з низки. У Центральній ОДПІ анонсують цикл освітніх семінарів для бізнесу від представників управління Держпраці.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023