У Харкові підпалили волонтерський намет – дивом люди усередині не постраждали

У Харкові пожежа сталася о пів на 5 ранку. У цей час усередині намету знаходилися двоє людей – вони чергували на випадок раптового нападу чи нічного знесення. Дивом чоловіки не постраждали. Адже якби не миттєва реакція поліції, що була поруч, конструкція вигоріла б вщент за короткий час. Рятувати людей і жовто-синій намет кинувся поліцейський із вогнегасником. Ймовірно, намет на площі Свободи облили запальною сумішшю. Вогонь знищив фасад і напис «Все для перемоги». Усередині не тільки вигоріли речі, а й десятки аркушів, на яких збирали підписи на підтримку волонтерського пункту та проти перейменування проспекту Григоренка назад на Маршала Жукова. Активісти зібралися біля намету вже за лічені години, переконані, підпал – це провокація міської влади. Городяни вже збирають кошти на відновлення намету.

Олександр Хрипливий, ночував у волонтерському наметі:

Разбудил крик нашего дежурного, что мы горим. Выскочили через другую дверь, позвали сотрудников полиции. У нас были огнетушители, но было все настолько задымлено все. Горела вот дверь. Скорее всего это поджег.

– А через що така думка? –

Ну, вот в конце нашли рюкзак с горючей жидкостью.

Ярина Чаговець, активістка:

Поїхали ми купляти нові вогнегасники, того що, на жаль, маємо багато інформації, про те, що, можливо, це ще не кінець. Хлопці, які були на чергування, слава богу, не постраждали. Всі живі, всі здорові.

У поліції мають відеозаписи з камер із прилеглих будівель.

Інесса Снитко, інспектор сектору моніторингу поліції Харківщини:

Працівниками поліції відеозапис був вилучений і долучений до всіх матеріалів справи. Скільки було нападників – 1 чи 2 людини? Ця інформація ще невідома, ще встановлюється.

Пожежу в наметі будуть розслідувати як умисне пошкодження майна. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.

Нагадаэмо, ситуація довкола намету загострена від 8-го травня, коли була подана петиція з проханням прибрати волонтерський пункт. Після цього мерія звернулася до суду, щоб прибрати пункт. На думку влади, намет створює небезпеку перехожим і змонтований незаконно. Суд першої інстанції активісти виграли, але міська рада вже подала апеляцію.

Залишити відповідь