У Харкові намалювали мурал із Кузьмою Скрябіним

Мурал із Кузьмою Скрябіним намалювали у Харкові, як стало відомо Вісті Ньюс. Графіті та стіни пам’яті з музикантом вже є в Тернополі та Одесі. Але харківський став найбільшим. Мурал спочатку планували намалювати в іншому районі міста, але врешті він з’явився у тихому центрі, на вулиці Римарській. Чому саме тут, дізналися наші журналісти.

Він ніколи не жив тут, але відтепер його портрет навічно оселився у місті. У Харкові відкрили мурал Кузьмі Скрябіну.

Андрій Пальваль, художник творчої групи Kailas-V:
Це історія про нас сьогоднішніх. Я зустрічав багато людей, які чесно казали, що це людина, з якою треба було зустрітися. Тому у нас є такий шанс хоч його вже і немає з нами, але є хоча б шанс – подивитися і згадати.

Малюнок є однією з найвідоміших світлин музиканта, тільки збільшеною в тисячі раз. Цікаво, що це фото зробили друзі Андрія Кузьменка, коли той гостював саме в Харкові. Цей портрет погодила мама Кузьми. Місце ж для муралу спочатку обрали інше – район метро Наукова. Але задум – створити затишний куточок для роздумів поруч із музикантом і історія його творчості, привели художників до триповерхівки на вулиці Римарській.

Яна Волк, керівник творчої групи Kailas-V:

Поскольку впервые с симфоническим оркестром именно Харьковской филармонии Кузьма выступал именно в Харькове, то остановились именно на этом месте. Оно уютное, оно проходное. Когда нам предоставили кадры фотосессии именно сделанные в Харькове, сделанные его харьковскими друзьями, тут уже выбирать было нечего. Реально очень удачная фотография.

З ескізу на повноцінне графіті фото перетворилося всього за тиждень. Але від ідеї до втілення пройшло куди більше. Ще в 2016 році ініціативна група містян вперше звернулася до художників із проханням намалювати музиканта. Автори муралу зізнаються, найскладніше було відтворити іронічну посмішку та добрий погляд рокера.
Без будь-яких реставрацій графіті проживе понад 10 років. Подарували Скрябіна місту художники творчої групи Kailas-V, саме вони створили найбільший в Україні портрет Тараса Шевченка.

Залишити відповідь