У Харкові лікування молитвою та примусом – організаторам псевдореабалітаційного центру оголосили підозру

Організатору псевдореабалітаційного центру, який працював у Харкові, оголосили підозру, як стало відомо Вісті Ньюс. Харківська місцева прокуратура №1 затвердила підозру 27-річному харків’янину, який організував заклад, в якому мали лікувати пацієнтів від залежностей. Робили це проти волі реабілітантів, місяцями утримуючи їх бранцями в закладі.

ФОТО khar.gp.gov.ua
Станіслав Гальченко керівник місцевої прокуратури повідомляє:

Підозрюваний створив благодійний фонд, метою якого, за документами, є надання послуг догляду із забезпечення проживання для осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію.
На практиці це обернулося в’язницею для залежних людей.
До будівлі пацієнти потрапляли силоміць. З показів одного з потерпілих: “забрали з дому ввечері. Не дивлячись на холодну погоду, не дали одягнути верхній одяг та витягли з квартири в простирадлі. Заштовхали на підлогу заднього сидіння автомобіля. По дорозі били, не давали вставати з підлоги, поставивши на нього ноги. Коли привезли до будинку, знову побили, бо чоловік ставив питання та намагався звільнитися. Під час “лікувального побиття» чоловікові зламали ніс та розтрощили зуб”.
У прокуратурі наголошують, жодних дозволів на проведення медичної чи психологічної реабілітації, як і кваліфікованого медперсоналу, у фонду не було. У той же час чоловік пропонував родичам алко- та наркозалежних саме лікування і навіть надавав гарантії їх одужання.
«Лікування» складалося виключно з постійних молитов та релігійних обрядів.
Близькі хворих щомісяця платили за послугу від 1 до 3 тис. грн. Умови, в яких мали одужувати алко- та наркозалежні придатними ані для одужання, ані для життя назвати неможна.
Полонених звільнили правоохоронці 6 березня цього року. На той час у центрі знаходилося 200 осіб. Організували псевдолікувальний заклад проповідники однієї з протестантських релігійних організацій.
Досудове розслідування триває.

Залишити відповідь