У Харкові курсанта ХНУПС знайшли із простреленою головою. Коментар батька

У Харкові смерть курсанта . У поліції відкрили справу за статтею про умисне вбивство з позначкою самогубство,як стало відомо Вісті Ньюс. Батьки загиблого Дмитра Зобніна в те, що юнак міг застрелитися не вірять. Говорять, їхній син старався вчитися і мріяв стати генералом. Нагадаємо, тіло 20-річного юнака з простреленою головою знайшли в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Трагедія сталася в ніч на понеділок, близько 11 години. У льотному ВИШі наразі призначені перевірки.

Добу без сна та в метаннях від університету повітряних сил до правоохоронних відомств. Сергій Зобнін ввечері понеділка – за майже добу після смерті сина – знову біля ВИШу. Говорить, його єдина дитина мріяла пов’язати життя з військовим фахом.
Сергій Зобнін, батько загиблого курсанта:
Хотел все стать генералом. 

Дмитро Зобнін загинув у неповні 20 років. Його знайшли з простреленою з автомата Калашнікова головою. Курсант саме був у караулі. Спочатку його вважали зниклим, а потім у ході пошуків у будівлі на території військового містечка ВИШу, що на вулиці Клочківській, виявило тіло. Поки третьокурсника шукали, повідомили батькам про зникнення. Сергій одразу поїхав до Харкова, переконаний, його син не міг ані втекти з автоматом, ані застрелитися. Юнак повернувся з вихідного і свій останній день провів як завжди на позитиві.

Сергій Зобнін, батько загиблого курсанта:

Купил запчасти на ноутбук, по дороге заехал в парикмахерскую, подстригся, заехал в продуктовый магазин, купил на 3 дня вперед продуктов, приехал домой, починил ноутбук, сидит играет, поет песни. Дневник его нашли – у него на 10 лет расписан план. Он хотел закончить ХУПС. Ну, на третьем курсе не стреляются! Первый, пускай второй курс трудные. 
Мати хлопця буквально злягла. Батько Дмитра не стримує сліз. Тіло сина їм віддадуть тільки після експертиз. Чоловіку показали передсмертну записку, але в її правдивість ніхто в родині не вірить.

Сергій Зобнін, батько загиблого курсанта:

Типа нашли его предсмертную записку. Ну, извините, почерк вообще не его. Какой-то там бред понаписали, он там обвиняет руководство ХУПСа. Это что такое? Ребенок каждый день усовершенствовался, свои знания, все. И он такой бред будет нести?! 

Наразі в поліції говорять про самогубство. Саме за статтею 115 “умисне вбивство”, але з позначкою “самогубство”, відкрили кримінальне провадження. У самому університеті почалась перевірка. Зокрема, і комісією Повітряних сил ЗСУ.

Роман Юрчило, начальник прес-служби командування Повітряних сил ЗСУ:
Було виявлено без ознак життя тіло курсанта інженерно-авіаційного факультету. Зазначене трапилось під час виконання службовцем службових завдань у добовому наряді. Командуванням навчального закладу характеризувався військовослужбовець позитивно. За попередньою інформацією, проблем зі станом здоров’я, а також проблемних питань, які пов’язані з навчанням у ВИШі у військовослужбовця не було. 
Батько згадує, неодноразово говорив із сином про військові зриви та самогубства. Каже, Дмитро щодо себе це цілком виключав. У родині мають свою думку, що сталося в ніч на неділю у ХУПСІ.

Сергій Зобнін, батько загиблого курсанта:

Димка мне сам рассказывал в ХУПСе постоянно увеличивается наркомания. Борется руководство, ну… Я подозреваю, что он что-то увидел, и скорее всего его просто убили из автомата. Автомат – это уже была просто инсценировка. Может, по голове ударили, автомат подставили потом. Все – голову разнесло, уже нет ни гематом, ни чего. Уже экспертиза ничего не покажет. 

Родина Зобніних звернулася з заявою до військової прокуратури. Вимагає розслідувати смерть сина як вбивство. У відомстві до результатів експертиз не озвучують версій того, що сталося.

Владислав Зубков, 1-ший заступник військового прокурора Харківського гарнізону:

На даний момент тіло направлено до Харківського бюро СМЕ для проведення відповідної експертизи, тривають інші слідчі дії, а саме встановлюються свідки можливі, опитуються очевидці, і вирішується питання щодо призначення інших експертиз по зброї, яка вилучалася. Очевидців безпосередньо їх немає. Без висновку судової експертизи це буде завчасно говорити про якісь встановлені версії.

https://www.facebook.com/andrey.anatolievich.5.10/posts/1589141214454681?pnref=story.unseen-section

Залишити відповідь