У Харкові кажанячий випускний: Випустили на волю 2,5 тисяч летючих мишей

У Харкові в суботу випустили на волю 2,5 тисяч летючих мишей, як стало відомо Вісті Ньюс. Така кількість — це рекорд для країни й Центру реабілітації кажанів, єдиного в Україні місця, де лікують рукокрилих і куди травмованих тварин привозять з усіх областей.

Тысячи спасенных летучих мышей в закатном небе над Фельдман Экопарк — одно из самых прекрасных зрелищ, которое подарила нам эта весна. Спасибо всем, кто разделил с нами этот важный вечер!

Опубліковано Фельдман Экопарк 14 квітня 2018 р.

Прийти на «випускний» до кажанів. У Харкові склалася цікава традиція — шостий рік поспіль городяни просто з рук відпускають у дику природу маленьких кажанчиків, які були на реабілітації.

У Харкові на базі Фельдман Екопарку працює Центр реабілітації кажанів, більше в Україні закладу, де лікують рукокрилих немає. Тож до ветеринарів звозять рукокрилих ледь не з усіх областей. Тільки з Полтавщини сюди передали партію — 6 сотень середземноморських нетопирів.
Анастасія Даманська, лікар, член Центру реабілітації кажанів:

У нас в этом году рекордное количество рукокрылых на реабилитации. Есть также несколько видов крайне редких для нашего региона. Это лесной нетопырь, он очень маленького размера, он приехал из Одесской области к нам.

Узимку рукокрилі живуть у холодильниках — там для них найкраща температура, щоб спати, їх будять тільки, щоб підгодувати. Працівники уважно стежать, аби маленькі тваринки не схудли перед весняним випуском. Напередодні тварин востаннє годують і зважують, полетять тільки тих, хто набрав 22 грами. Цьогоріч день першого польоту довелося відкласти з кінця березня на середину квітня через занадто довгу зиму. А Центр ще й навесні отримував від городян диких тварин, які прокинулися в засніженому березні й не знайшли, як прогодуватися.

Альона Прилуцька, керівник Центру реабілітації кажанів:
Зима була довга, кажанів було багато. Нам було складно, бо годування кажанів займає багато часу — годуємо ми їх вручну, тобто годування одного кажана займає 10-15 хвилин. Цього року нам вдалося реабілітувати 6 видів кажанів, це доволі таки багато — із 13 видів, котрі живуть на Харківщині. А найбільша група за весь період реабілітації була передана з Харкова. Це була 1000 рудих вечірниць, котрих знайшли під час ремонту на балконі в Харкові.

Ветеринари та юннати спростовують міфи щодо кажанів — разом вчать дітей і дорослих, що рукокрилі цілком безпечні і їх не треба ображати «вампірами» та калічити.

Коли ми їх осіб тільки-тільки дістаємо після зимівлі з холодильника, вони дуже спокійні, лежать, а зараз вже ні. Він вже дуже хоче летіти.
Випустити кажанчика на волю у суботу до Екопарку приїхали кілька сотень людей. Єдина умова — взяти з собою рукавчики, аби кажан не подряпав. І вже в неділю в Екопарку відбувся ще один випускний — у ліси довкола регіонального ландшафтного парку випустили близько 1000 фазанів.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100