У Хaркові дoведуть, щo туризм мoже бути iнклюзивним (12-19.09)

У Харкові втретє відбудеться просвітницько-культурний фестиваль «ІнклюзіОН: туризм та інклюзія».

Під час фестивалю активісти презентують аудіогіди Харківського художнього музею, на які зібрали 25 тис. грн за допомогою краудфандингу та із залученням місцевих ІТ-компаній. У Хaркові дoведуть, щo туризм мoже бути iнклюзивнимУ Хaркові дoведуть, щo туризм мoже бути iнклюзивнимСпеціальним гостем однієї з подій (18 вересня) стане відомий телеведучий, громадський діяч та мандрівник Дмитро Щебетюк, який пересувається на візку та їздить автостопом. Він відомий завдяки рубриці “Інклюзія” у телепрограмі “#@)₴?$0”.

Харківський організаційно-методичний центр туризму в межах фестивалю  презентує свої інклюзивні туристичні маршрути.

Команда фестивалю також запрошує на Дні туризму в музеях Харкова. Ви дізнаєтесь, які можливості мають харківські музеї для відвідування екскурсій в інклюзивних групах.

Ідея фестивалю — протидія дискримінації через стратегію видимості для вразливих груп, як-от іноземці, люди з інвалідністю, батьки з дітьми, люди похилого віку, ЛГБТ+ та інші. Заходи організовують правозахисна спільнота разом з культурними активістами та представниками державних структур.

Цьогорічна мета фестивалю — показати, що туризм — це не забаганка. Він торкається різноманітних сторін нашого життя, тому інклюзивний туризм — це виклик суспільству й можливість побудувати суспільний діалог на принципі поваги до людської гідності, — вважає координаторка фестивалю, президентка фундації «Громадська альтернатива» Марія Ясеновська.

За її словами, завдання більше ніж 10 подій фестивалю — це не тільки говорити про проблему, а й створювати прецеденти.

На події ми запрошуємо туристичний бізнес та усіх охочих зробити місто більш зручним та безбар’єрним, — додає Марія.

Програма фестивалю

12 вересня, 12:00. Прес-конференція.

Організатори представляють фестиваль, оголошують тему, ідею, презентують результати роботи ініціативної групи за рік. Прес-центр медіа-проекта «Накипело».

14 вересня – 19 вересня. День туризму в музеях Харкова.

Можливість відвідування екскурсій в інклюзивних групах. Екскурсії та заходи в музеях міста, обʼєднані ідеєю включення та недискримінації.

Музейні програми для усіх охочих (будь-ласка, звертайте увагу на спеціальні ініціативи для різних цільових аудиторій)

Харківський художній музей — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху та  зору.

13 та 15 вересня з 11:00 до 13:00 – огляд постійної експозиції «Вітчизняне мистецтво XVI – поч. ХХ ст.» з відеогідом жестовою мовою.  Вхід для відвідувачів з проблемами слуху — вільний.

17 та 19 вересня з 11:00 до 13:00 — знайомство з експозицією «Вітчизняне мистецтво XVI – поч. ХХ ст.» з аудіогідом. Вхід  для відвідувачів з проблемами зору – вільний.

Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова — люди з проблемами зору та слуху, опорно-рухового апарату.

У будь-який день з 12 до 19 вересня 2018 року, з 10:00 до 16:00,  крім понеділка. Запис на екскурсію за телефоном 731-35-68.

Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху, частково зору. Інформацію уточнювати у музеї або слідкувати за анонсами фестивалю.

Музей природи Харківського національного університету ім. Каразіна — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху, частково зору. Інформацію уточнювати у музеї або слідкувати за анонсами фестивалю.

Художньо-меморіальний музей ім. І.Є. Репіна — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху. Майстер-клас з розпису глиняної іграшки. Інформацію уточнювати у музеї або слідкувати за анонсами фестивалю.

14 вересня, 11:00-12:00 Презентація та тест-драйви аудіогідів в Художньому музеї для журналістів та усіх охочих.

Екскурсія для журналістів та цільової групи.

16 вересня, неділя Збірна подія «Архіпростір» в Художньому музеї.

Інклюзивна творча майстерня з «Дитячою площАРТкою» для дітей та дітоводів.

Мистецькі майстер-класи із мистецтвознавцями та викладачами і педагогами. Створення інклюзивної арт-газети із майстринею «Дитяча площАРТка» Катериною Кравцовою.

16 вересня, неділя #інстаПАТІ 16:00–18:00 Художній музей

Вечірка у форматі нетворкінгу із блогерами та керівниками проектів, які використовують інклюзивні практики. Почесні гості — учасники краудфандингової кампанії, завдяки якої аудіогіди стали реальністю. Можливість поспілкуватися з авторами проекту, дізнатися, як відбувався творчий процес, взяти участь у аудіоекскурсії та відчути знайомі експонати музею по-новому.

17 вересня, 13:30 пн Інклюзивний пікнік.

Відвідування Дендрологічного парку Харківського аграрного університету імені. В. В. Докучаєва як приклад можливостей інклюзивного туризму та розширення уявлення про місцеві цікавинки Харківщини. Реєстрація https://goo.gl/forms/jZ7Ty2vc6Wl6e1cF3

18 вересня, вт Екскурсійна програма. Пішохідна екскурсія «Від фортеці до столиці». Інклюзія — це культура рівних можливостей без дискримінації за будь-якою ознакою, а фестиваль — перевірка інфраструктури на доступність. Тому екскурсія це не тільки тест-драйв, й можливість пізнати наше місто.

18 вересня, 18:30 Інклюзія просто неба! Правова кавʼярня про інклюзивний туризм. Неформальний семінар у форматі «Печа Куча. 20х20» з тематики інклюзивного туризму. Відомі люди та експерти розповідають справжні історії, які обʼєднуються ідеєю включення різних дискримінованих груп в спільне середовище спілкування. Спеціальним гостем стане відомий телеведучий, громадський діяч та мандрівник Дмитро Щебетюк.

Спікери події:

– Дмитро Щебетюк, «ДоступноUA», про ініціативи в Україні для людей з інвалідністю щодо подорожей Україною та за її межами.

– Татьяна Куценко, директорка турагентства «Синдбад», про те, які є можливості інклюзивного туризму за кордоном.

– Анна Шаригіна, правозахисниця, активістка Харківського жіночого обʼєднання «Сфера», про виклики в сфері туризму, з якими зустрічаються люди з середовища ЛГБТ.

– Таня Каменева, громадська активістка, про інклюзивний туризм та соціальні проекти для молоді.

– Леонід Балдін, активіст ІнклюзіON, про нову ініціативу в Харкові, яку підтримали таксі Uklon та інші.

Модераторка — Олена Зіненко, громадська діячка, режисерка, експертка з комунікаційних стратегій.

Реєстрація:  https://goo.gl/forms/bBIcIg0CaBxlXU3h2

19 вересня, ср, 16:00–18:00 Панельна дискусія Панельна дискусія та закриття фестивалю.

Заплановані теми та виступи:

– Марія Ясеновська, президент фундації «Громадська Альтернатива», розкаже про можливості, які надає громадський активізм для формування громадської думки щодо інклюзії.

– Валентина Холодок, директорка Харківського організаційно-методичного центру туризму, презентує проект «Інклюзивний туризм на Харківщині» з моніторингу доступності туристичних маршрутів (включно із окресленням потреб для забезпечення доступності), мапування доступності у місті завдяки програмам Google.

– Анна Шаригіна, президентка жіночого об’єднання «Сфера», презентація експерименту з виявлення рівня дружнього ставлення закладів галузі обслуговування Харкова для ЛГБТ+.

– Оксана Трушик, психолог, розповість про виклики, повʼязані із необхідністю системної допомоги дітям з аутизмом та їх соціалізації.

– Олена Романенко, голова організації «Інший шлях», розкаже про свій досвід та досвід колег щодо доступності закладів Харкова для людей з інвалідністю.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100