У Харкові день фейкових мінувань – перевіряли школи, аеропорт і ТРЦ (оновлено)

28 листопада об 11:35 до поліції надійшло повідомлення про те, що в  аеропорту та кількох літаках закладена вибухівка.

Огляд місця події поліцейські провели сумісно з кінологічною службою служби авіаційної безпеки та кінологами прикордонної служби аеропорту «Харків». Фахівці оглянули 2 літаки  та близько 5000 кв. метрів будівлі та прилеглої територію аеропорту, евакуювали 12 людей з числа екіпажу повітряних суден.

Вибухових пристроїв або вибухонебезпечних речовин виявлено не було. Відвід транспорту не здійснювався, обмежувався доступ до терміналів аеропорту.

Окрім того в понеділок 01:56 до поліції надійшло повідомлення про мінування торговельного центру по вулиці Академіка Павлова. Фахівці вибухотехнічної служби ГУНП в Харківській області оглянули 2500 кв. метрів приміщень та прилеглої території, евакуювали 2 громадян.

Повідомлення про хибне мінування надійшли 29 листопада і до навчальних закладів у різних районах Харкова.

Як повідомили у Департаменті освіти, першою електронного листа відповідного змісту отримала школа №153 Новобаварського району. У наступні п’ять об’єктів у різних районах Харкова – школи № 80, 36, 59, 94 та 78 – інформація надійшла за телефоном. Жодна з інформацій підтвердження не знайшла.

У Департаменті освіти наголосили, дітей було організовано евакуйовано та після перевірки приміщень повернуто до нормального ходу навчального процесу.

У поліції інформують: фахівці обстежили майже 45 тисяч кв. метрів приміщень та прилеглої території, евакуювали 3243 особи. Жодних вибухових предметів та речовин не виявлено.

Нагадаємо, санкція статті за фейкове мінування передбачає покарання у вигляді тюремного ув’язнення на строк від 2 до 6 років.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.