У Харкові “чорні рієлтори” вбивали заради квартир – поліція закінчила розслідування

Харківські слідчі завершили розслідування кримінальної діяльності банди «чорних рієлторів». У поліції кажуть, що мають докази двох вбивств заради нерухомості. Банда ж заволоділа чужим майном на понад 8 мільйонів гривень.

Робота щодо викриття і притягнення до відповідальності учасників групи тривала понад 2 роки. 10 січня Харківською обласною прокуратурою у кримінальному провадженні затверджено обвинувальний акт, який надісланий до суду для розгляду по суті.

Банда протягом 2019-2020 підшукувала самотніх людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та користуючись їх уразливим станом, заволодівали їхнім житлом.

Деяких зі своїх жертв члени угрупування споювали, в когось викрадали документи на право власності, інших незаконно позбавляли волі та силоміць утримували до того моменту, коли потерпілі були вимушені підписати документи про відчуження їхнього майна. Надалі нерухомість потерпілих продавали.

Деяких потерпілих, побоюючись викриття, зловмисники позбавляли життя.

Кілька епізодів справи: потерпілого зловмисники обманом вивезли з квартири до будинку у сільській місцевості, де його утримували та  підмішували до їжі та напоїв речовини, які спровокували зупинку серця. Квартиру іншої потерпілої харків’янки вони реалізували за підробленими документами, утримуючи її в цей час проти волі на території домоволодіння, де у подальшому її задушили, а її тіло приховали на території присадибної ділянки.

Двох людей, майно яких зловмисники вже встигли переоформити, встигли врятувати в результаті спеціальної операції, проведеної у квітні 2021 року із залученням бійців спеціальних підрозділів «КОРД» та «СХІД» ГУНП в Харківській області. Бранців тримали у приватному будинку.

До кримінальної відповідальності притягнуто 10 членів злочинної організації. У ході зафіксованих розмов зловмисники цинічно обговорюють факти скоєних ними вбивств та планують і надалі продовжувати свій злочинний «бізнес».

За скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів (творення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній; шахрайство; умисне вбивство; підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів; незаконне позбавлення волі або викрадення людини) обвинуваченим загрожує максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.