У Харкові через спалах кору закрили дитячу лікарню

У Харкові, обласний медзаклад на карантині до 10-го травня, як стало відомо Вісті Ньюс. Серед пацієнтів лікарі виявили кількох із підозрою на кір, і, щоб не допустити розповсюдження інфекційної хвороби, заклад тимчасово зупинив роботу. Діагнози одинадцятьом людям вже підтвердили лабораторно — у дітей і дорослих гостре інфекційне вірусне захворювання. Але проблема не тільки в межах Харківщини. За даними Центру громадського здоров’я МОЗУ, за попередній календарний тиждень Україна побила антирекорд — за цей час на кір захворіли одразу 1070 людей.

Двері Харківської обласної клінічної лікарні на Озерянській зачинені. Увесь заклад на карантині через кір. Приймати пацієнтів тут припинили ще з 19-го квітня. Перший випадок інфекційної хвороби виявили у 6-річного хлопчика, якого лікували від ГРВІ. Далі захворіла його мама.

Олена Пушкар, заступник головного лікаря з медичної частини Обласної клінічної дитячої лікарні:

Сначала у нас случилось заболевание у ребенка, который находился у нас на лечении, это убедительный занос. И потом, когда мы уже перевели этого ребенка в инфекционную больницу, детскую инфекционную, где они должны находиться по профилю, выяснилось, что и наши сотрудники поступили в инфекционное отделение районной больницы.

Тільки в цьому медзакладі 11-м людям поставили діагноз — кір. Захворіли восьмеро дітей і троє дорослих — двоє з них медичні працівники. Малечу в стані середньої важкості перевели до обласної дитячої інфекційної лікарні. Кількох вже виписали, зараз лікують 7 дітей. Інфекціоністи ж говорять, другий квартал року дав в області стрибок захворюваності.

Дмитро Кухар, головний лікар Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні:

Большинство — все же это дети непривитые. И если взять, то это порядка под 60% дети, которые поступали, не получали ни одной прививки. Выставлен диагноз «корь» или «корь-под вопросом» — это 26 детей всего прошло начиная с января месяца. За первые 3 месяца трое детей. И второй квартал начался, и начался подъем кори.

Тим часом у дитячій клінічній лікарні проводять протиепідемічні заходи: кварцювання, знезараження та провітрюють приміщення. На роботу виходять тільки окремі співробітники, адже в медзакладі лишився пацієнт у відділенні інтенсивної терапії, і його неможна транспортувати. Він в ізольованому приміщенні.
Пацієнтів, які звертаються до лікарні на Озерянській зараз, перенаправляють в інші дитячі лікувальні заклади. У Харківській області, за даними чиновників, ситуація контрольована.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації:

За весь период с конца 16 года, мы эту ситуацию мониторим, когда начали возникать случаи заражения на территории области, включая эти 11, которые есть, 38 случаев. Это проблема не только этих 11 людей, а в общем целая проблема не только Харькова, а вообще по стране. Это нарушение календаря прививок в целом за последние годы.

Медики наголошують, кір серед інфекційних хвороб найбільш заразна. У зоні ризику всі ті, хто не щеплювалися або пропустили графік вакцинації. Більше того, навіть дорослі, адже імунітет від щеплення з часом може послабшати.

Дмитро Кухар, головний лікар Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні:

Прививаются до определенного возраста. Дальше считается, раньше считалось, что иммунитет пожизненный. Но это не совсем так — любой иммунитет с возрастом уменьшается. Профилактика — только прививка.

У Мінздраві говорять про групові спалахи кору одразу в 5 регіонах — це Київщина, Волинь, Львівська, Закарпатська та Чернігівська області. З початку 2018-го на кір в Україні захворіли вже більше 11,5 тисяч людей, із них понад 7 тисяч — діти. Кір обірвав життя вісьмох людей.
Нагадаємо, що щеплення для дітей безкоштовні. Повнолітні громадяни вакцинуються за бажанням і за свій кошт.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100