У Харкові 13 чоловік під підозрою у вимаганнях і захопленні майна під погрозами фізичної розправи

У квітні 2021 в центрі Харкова оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та слідчі слідчого управління обласної поліції затримали двох організаторів та трьох учасників злочинного угруповання. Їх підозрюють у вимаганні від місцевого аграрія 700 тис. дол. США. Аби залякати чоловіка, залишали йому ритуальну атрибутику.

У ході слідства поліцейські встановили й інших членів групи. Всі вони «спеціалізувалися» на вимаганнях і захопленні майна. Крім того, встановили канали легалізації злочинних коштів. Зловмисники налагодили торговельну мережу з продажу контрабандної та контрафактної продукції, зокрема – тютюнові вироби. Частина прибутку йшла на фінансування та розвиток угруповання.

8 вересня правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями зберігання контрафактної продукції, мешкання членів злочинної групи та у їх автомобілях. Вилучили майже пів мільйона гривень, тютюнові вироби без марок акцизного податку на загальну суму понад 5 млн грн, печатки підприємств з ознаками фіктивності, «чорнові» записи.

На підставі отриманих доказів 13 особам – організаторам та учасникам угруповання – було повідомлено про підозру. Їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених частинами 2 та 4 статті 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

Після проведення всіх необхідних процесуальних заходів дії учасників можуть бути додатково кваліфіковані. Частина підозрюваних уже знаходиться під вартою, щодо решти – вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

За вимагання чинним законодавством передбачена відповідальність – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.