У Харківській області ремонтують спортивні об’єкти

На Харківщині ремонтують спортивні об’єкти, як стало відомо Вісті Ньюс. Мова і про дитячо-юнацькі спортивні школи, і про приміщення загальноосвітніх шкіл. Зокрема, у Глушківському дитсадочку відновили басейн. Як закладаються підвалини великого спорту, дізналися наші журналісти.

Справний басейн для дитсадівців. У куп’янському селі Глушківка до садочка привозять малюків із двох сусідніх сіл. Саме для малечі звідти відтепер працюватиме сучасна плавальна зона.

Окрім того протягом 2018 року вдалося відремонтувати й актову залу. Кошти на роботи знайшли з кількох джерел, зокрема, спонсорських.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Ми дійсно досягаємо реальних результатів тільки тоді, коли об’єднуємо зусилля. Відкриття нової групи в цьому дитсадку стало можливим тільки завдяки об’єднанню зусиль міжнародної організації, меценатів, місцевих бюджетів та допомоги всього батьківського колективу.

Третю групу тут відкрили минулоріч. Завдяки цьому малеча з сіл Кругляківка та Сеньківка дошкільну освіту отримує в сучасних умовах. Це відремонтовані методичний кабінет, сходи, новий спортивно-ігровий майданчик. У штаті ДНЗ почав працювати психолог, і це дало змогу прийняти першого вихованця з особливими потребами.

Тим часом у куп’янській дитячій юнацькій спортшколі ремонт триває. Зараз вже вирішена головна проблема – дах не тече.

Андрій Мотошков, директор ДЮСШ:

Здание, которое в 1998 году приспособили под детскую спортивную школу, было бывшим книжным магазином. Изначально была мягкая кровля, и как ее не ремонтировали, она все время текла. В 2017 году. Сделана шатровая крыша и ликвидирована самая большая проблема, когда течет на голову вода и портится инвентарь, сырость, болеют дети.

Окрім того в ДЮСШ провели роботи з утеплення приміщення – допрацювали фасад та стіни й замінили вікна та двері на енергозберігаючі. Роботи розпочали в 2016 році. Наразі для дітей працює сучасний спортивний зал.

У подальших планах щодо школи – заміна системи опалення, ремонт у залах боксу, тренажерному залі, підсобних приміщеннях та санвузлах.

Обласні чиновники наголошують, роботи в Куп’янському районі щодо спортінфраструктури проводять комплексно: паралельно триває будівництво фізкультурно-оздоровчих комплексів, ремонти в існуючих спортивних школах, оновлення інвентарю тощо.

А ось у Вільчанську – це Вовчанський район – місцева школа стала ліцеєм і буде опорною з 1-го вересня. І до початку навчань ремонтники мають здати цілком оновлену залу. Протікаючий дах, зіпсовані стіни та підлога – підуть у минуле.

Михайло Величанський, директор школи:
Покрівля над актовою і спортивною залою чекали майже 20 років.

Після робіт на даху, почнуть відновлення самої зали для фізвиховання. Ці зміни стали можливим завдяки децентралізації й залученню фінансування з кількох джерел.

Андрій Бережний, начальник Вовчанського районного відділу освіти:

У минулому році було розроблено спільний проект у рамках співфінансування районного та обласних бюджетів. Вартість цього проекту мільйон 400 грн. У минулому році було виділено 700 тисяч з обласного бюджету. За ці кошти були вставлені вікна та зроблений проект із реконструкції покрівлі, оскільки покрівля. У цьому році бюджетному на сесії Вовчанської ради було виділено за цим же проектом 700 тисяч, і на ці кошти було фактично закінчено ремонт покрівлі Вільчанської ЗОШ.

Цікаво, що навчальний заклад звели спеціально для евакуйованих із Чорнобильської зони. Зараз тут вчиться 185 дітей, і майже 70% зі школярів визнані постраждалими унаслідок аварії.

І всі ці старти кількарічних проектів або вже їхні фініші – це, на переконання спортсменів і тренерів, внесок у медалі. Так вважає боксер Олександр Гвоздік.

Олександр Гвоздік, боксер:

Тогда залы выглядели не так красиво, как сейчас. Таких условий не было. Чем лучше условия, тем больше возможностей для тренировок.

Спортсмен відвідав свято спорту в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі «ХТЗ», де колись двадцятирічним починав і сам. На оновлення ДЮСШ виділили більше 20 млн грн. І до кінця року та в довгострокових планах керівництва спортлокації великі плани з розширення.

Леонід Задорожний, директор комплексної ДЮСШ “ХТЗ”:

Школа получила второе дыхание. И у нас в этом году прошел тендер, нам в этом году дали 8 млн. Мы делаем покрытие, для манежа, будет европейского уровня. Делаем заграждения, ремонты, бойлеры поменяем, чтобы еще было теплей. Поэтому мы в этом году сделаем прорыв значительный. Думаю, в ноябре месяце мы закончим все ремонты. И школа будет иметь другой вид. И у нас планы есть на будущее, чтоб расширить условия: расширить футбольные поля, многие родители хотят, чтобы здесь построили каток, те же спорт залы художественной гимнастики.

Зараз тільки в ДЮСШ “ХТЗ” займається тисяча спортсменів. А ремонти за 30 років побачили перші вихованці.

Залишити відповідь