У Харківській області пройшли вибори в 4 ОТГ – є кілька порушень

У Харківській області вибори 22 грудня пройшли у 4 ОТГ. Три громади голосують у Куп’янському районі і одна, найбільша, в Балаклійському. Остання носитиме назву Донецька, вона з’єднає 2 великі сільради – Донецьку та Андріївську. Живуть в ОТГ понад 17 700 мешканців. Зранку неділі на дільниці потяглися виборці.

Усі 33 харківські виборчі дільниці, за даними поліції, відкрилися вчасно. У Дінці одразу 4 ДВК. Зранку напливу на жодній немає. До цієї мають прийти 2200 виборців, на сусідню – 700.

Олена Марущенко, голова дільниці №630025:
Посещаемость пока слабенькая, люди просіпаются, люди приходят. Надеемся на лучший результат. Хотим хотя бы 50%.

Люди отримують по 2 бюлетені – обирають голову громади та депутатів. Більшість про відмінність виборів до ОТГ і попередніх місцевих не знають. Говорять, чули агітацію та прийшли голосувати.

Віра та Анатолій, мешканці с. Донець:
Разница? Ну, я не знаю.

Аліна, мешканка с. Донець:
– Уже разобрались для себя, что изменится?
– Пока нет. Информация есть. Но вот, чтоб на все 100%, пока нет.

Після об’єднання громади, бюджет зросте в 10 разів. Такі цифри називає місцева влада. Район багатий запасами газу, тут працюють видобувні кампанії. Тож податки підприємства лишатимуться на місці.

Володимир, мешканець с. Донець:
У нас было собрание в ДК. Объясняли, вроде бы как в бюджете ОТГ будет больше денег и на дороги, и на строительство, и на вякое другое. Ожидаем, что может что-то изменится к лучшему.

Місцеві говорять, за останній час їм збудували новенький спорткомплекс і кілька енергоощадних котелень. Тепер однією з найбільших проблем для селища є дороги. Їх ремонту громада чекатиме вже від керівництва ОТГ.

У поліції повідомили: усі ДВК закрилися вчасно. Але без порушень не обійшлося. Протягом виборчого процесу до поліції надійшло 5 повідомлень про можливі порушення  законодавства у Куп’янському районі, усі вони належним чином зареєстровані та ретельно перевірені. Йдеться про 2 сварки, скаргу на таксиста та дві людини повідомили про виявлення агітаційних листівок на одній із виборчих дільниць та в одному з магазинів Куп’янського району. За адресами виїжджали наряди поліції. Факти незаконної агітації не знайшли свого підтвердження.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.