У Харківській області чума свиней – виявили мертвих тварин

У Харківській області спалах чуми свиней. Вживаються заходи щодо недопущення поширення епізоотії.

1 вересня близько до поліції Богодухівського району надійшло повідомлення про виявлення на території Національного природного парку “Слобожанський”, розташованого поблизу с. Мурафа мертвих свиней. Знайшли 9 особин.

Працівниками Краснокутської ветеринарної клініки відібрано зразки для проведення дослідження. Згідно з попереднім висновком, причиною смерті  тварин є африканська чума. Туші свиней ліквідовані силами працівників ветеринарної клініки.

На під’їзних шляхах до села Мурафа виставлені пункти пропуску з числа працівників поліції та санітарно-епідемічної служби.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом поширення інфекційного захворювання серед тварин на Харківщині.

2 вересня через засоби масової інформації населення оповістили про заходи особистої безпеки та заходи щодо недопущення розповсюдження хвороби. Також в селі Мурафа проводяться подворові обходи з метою виявлення власників загиблих тварин та не облікованих голів свиней.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 251 (порушення ветеринарних правил) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.