У горах на Івано-Франківщині врятували заблукалих туристів

На Івано-Франківщині, поблизу гори Смотрич загубилися юнак із Польщі та дівчина з Іспанії, як стало відомо Вісті Ньюс. Як рятували іноземців дізналися наші журналісти.

Двоє туристів – поляк і іспанка сходили на одну з найвідоміших Івано-Франківських вершин – гору Піп Іван. Заблукали вже під час спуску. Українські рятувальники, саме для того щоб уберегти мандрівників від лабіринтів, на які перетворюються схили під час снігопаду, роздають свої візитівки. Щойно турист розуміє, повернув не туди, дзвонить. Спустився – теж телефонує. 26-річний турист із Польщі та його компаньйонка, 24-річна громадянка Іспанії зателефонували, бо заблукали.

Турист із Польщі:
Поблукали ми трохи, а довкруги дуже сніжить. GPS не працює, карта є, але. Тому ми зупинилися біля скелі та подзвонили рятувальникам. Ми далі багато йшли, і ночували вже в колибі.
Обох служба допомоги знайшла на схилі гори Вухатий Камінь. Пошуки тривали півтори години. Пару знайшли без ушкоджень, у задовільному стані. Після ночівлі в колибі їх спустили з гір. Рятувальники просять туристів бути більш обачними, зараз у горах складна погода і небезпеки вистачає, щоб потрапити з неуважності в халепу.
Рятувальник:
Вони пішли не в напрямку гори Смотрич, бо планувалося. Через обмежену видимість люди пішли в протилежному напрямку до гори Вухатий Камінь. Схил був небезпечний, тому що він був покритий льодом. І рятувальники капали лопатами сходи доверху і через гору Смотрич почали спуск до полонини Смотрич.
Щасливий кінець історія отримала на ранок 22-го березня, коли туристів з полонини Смотрич вивели до села Дземброня Верховинського району.

Залишити відповідь