У Балаклії після вибухового четверга тиша: на ранок було чутно поодинокі вибухи

У Балаклії тиша після вибухового четверга. Тільки на ранок на колишньому 65 арсеналі місцеві почули ще кілька поодиноких вибухів, як стало відомо Вісті Ньюс. Цьогорічний інцидент обійшовся без постраждалих, руйнувань і примусової евакуації, але балаклійці у найближчих до військової частини будинках знову відчули, як це, коли снаряди детонують за кількасот метрів. Жителі так званого військового містечка вимагають відселення.

У Балаклії після вибухового четверга тиша на ранок було чутно поодинокі вибухиБалаклія повертається до звичайного життя. Тільки 246 людей виїхали з міста до найближчих сіл, це ті, хто скористався організованим для евакуації транспортом. Більшість на цей раз не лишала домівки. Але про всяк випадок “тривожний чемодан” все ж зібрали.

Ірина, мешканка Балаклеї:

Не уезжали, а куда уезжать? Машина стояла, документы в машине – и все.

А ось тим, хто живе просто перед арсеналом, думати було ніколи. Каже, вибухи лунали за 300 метрів від них. Мешканці вулиці Арсенальної як минулого року тікали з будинків, не чекаючи транспорту. Любов Іванівна рятувала 3-х маленьких онуків.

Любов Василенко, мешканка будинку по вул. Арсенальній:

Бедненькие трясутся, это же вообще невозможно! Детвора напугана до беспредела. И всю ночь самолеты, всю ночь оно бухало. Мы до райДК пешком бежали, мы вот с невесткой ноги понабивали, водянки. Они на коляске. Ни водички не было ничего.

Ось так арсенал виглядав із дороги на Балаклію в четвер – чисельні вибухи та дим на великій площі. Звук детонації було чутно навіть у центрі міста, за 5 км від складів. Особливо потужні вибухи можна було побачити навіть із порогу райдержадміністрації. У місті чекали автобуси для евакуації громадян і придана пожежна техніка. На щастя, загострення ситуації не відбулося і її не залучали до робіт. Працювали вертольоти та літаки для моніторингу площі арсеналу та гасіння пожежі.

Валерій Стецюк, заступник начальника озброєння ЗСУ:
Залишилася одна третя території, яка не розмінована. Це десь біля 30 гектарів. Це близько цієї території ще треба розмінувати і очистити від всіх вибухонебезпечних предметів. Ця робота в нас займе до кінця року.

Вже надвечір додому повернулася більшість із тих, хто лишав квартири та будинки, а інтенсивність вибухів скоротилася до одного на 20-30 хвилин.

Сергій, мешканець Балаклії:

– В прошлый раз было сильнее! Это несильно, это так – слабо.
– Может семью вывезли?
Семью уже вывез. Я не спешу отсюда уезжать. Чего я буду уезжать?

Уночі з території арсеналу, який цьогоріч мав відзначити сторіччя, пролунало ще десяток вибухів, вранці здетонували ще 2 снаряди. У технічній зоні працюють вибухотехніки, пожежні. Про всяк випадок біля частини чергує пожежний потяг. А землю проливають з повітря літаки. Військові заспокоюють – лихо локалізували.

Віталій Саранцев, речник Оперативного прес-центру МО у Балаклії:

Наразі тривають роботи щодо остаточного гасіння 2-х осередків, де відбувається тління. Пожежу повністю погасили, і зараз іде контрольна проливка території.

Розльоту снарядів, як це було в березні 2017, не відбулося, адже детонували боєприпаси іншого типу. Зараз у військовій частині працюють представники Генштабу та ЗСУ.

Віталій Саранцев, речник Оперативного прес-центру МО у Балаклії:
Вже працює слідча комісія, яка розглядає всі версії тієї події. Хочу спростувати версію про те, що відбувся наїзд військової техніки чи пожежної техніки. Ніякого наїзду не було. Розглядається найбільш вірогідна версія про те, що здійснилося займання трави, внаслідок чого почали відбуватися вибухи.

У четвер навчальний процес у школах і садочках призупиняли. Батьків попросили забрати малечу.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації:
Усе працює. Усі інфраструктурні об’єкти працюють – і заклади освіти, і культури. Ніяких евакуацій – ніхто нічого не проводить.

За інформацією ЗСУ, 35 гектарів, на яких лишилися боєприпаси, розкидані минулоріч, планують очистити до кінця року. Але мешканці вулиці Арсенальної чекати на нове лихо не хочуть і вимагають відселити їх.

Любов Басова, мешканка буд. по вулиці Арсенальній:

Дом, который больше всего пострадал, аварийный дом в 2017 году. Вот опять взрывы. Оставят военных, а нас гражданских пусть отсюда уберут. Тем более у нас дом, все швы рассыпались и в подвал ушли плиты. Мы боимся, нам страшно!

Цікаво, що крапку в розслідуванні минулорічних вибухів, ще не поставили. Слідство триває і досі.

Ірина, мешканка Балаклеї:

Скажите, кто-то понес хоть какую-то ответственность?

Як кваліфікують балаклійські вибухи 2018 – має визначити слідча комісія.

Залишити відповідь