Центр Львова на Великдень перетворили на алею писанкарства

До свята традиційно центр Львова перетворюють на алею писанкарства і галерею вже готових мистецьких поробок, як стало відомо Вісті Ньюс. До всього не забувають і про благодійність.

 

У Львові на два тижні проспект Свободи стає майданчиком для Великоднього Ярмарку. Цьогоріч він проходить удев’яте. Сфотографуватися на тлі велетенських писанок або ж розмалювати свою можна до 15 квітня. У будні дні ярмарок працює з 11:00 до 22:00, у вихідні час його роботи продовжений до 23:00.

Андрій Сидор, директор компанія “ДікАрт”:

Протягом усіх днів у Страсний тиждень перед Великоднем можна розписати писанки, прикрасити кошечки, можна зробити писанки з різних матеріалів. І таким чином люди налаштовуються і готуються до свята.

Учасники не приховують захвату від майстер-класів. Тут і про традицію розказують, і дозволяють буквально пуститися у творчий політ.

Оксана Наконечна, писанкарка:

У писанки є певні правила і технічні певні правила, як пишеться писанка. Це, умовно кажучи, техніка батік. Від зворотнього ми з кольорами працюємо. Коли ти розумієш, як це працює, можна і самому щось фантазувати.

Стати писанкарем і покласти у свій майбутній великодній кошик власноруч створену

писанку – це вже накшталт свята.

Світлана Крижанівська:

Ми малювали на писанках сердечка, але у Вікторійки вийшов дуже авторський малюнок. Вона серденьки бачить приблизно отак. Тому ми матимемо нашу писанку, вона зараз десь там зафарбовується. Це буде єдина писанка, яку зробила Вікторія. Ми покладемо її у маленькій кошичок, з яким підемо святити пасочку, яку теж будемо пекти разом. 

3 роки у межах фестивалю проходить благодійна акція, кошти збирають на дитячу лікарню.

Андрій Сидор, директор компанія “ДікАрт”:
Сподіваюся, що і писанок у нас цього року більше, і на якусь більшу суму ми зберемо для “Ахмадіт”, до чого і закликаємо всіх львів’ян, і тих, хто приїде до Львова на свята. Цьогоріч ми ставимо собі планку десь в 50 тисяч, щоб за ці кошти можна було купити щось вартісне. 

Минулого року на фестивалі вдалося зібрати 7 тисяч грн. Але цьогоріч організатори вірять, що Великдень подарує маленьким хворим більшу підтримку.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100