Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Торт розбрату, або як у харківській школі влаштували дитині булінг через шматок солодкого

У школі Харкова на класній годині 11-річну дівчинку зацькували за ніби-то нездані батьками гроші, як стало відомо Вісті Ньюс. Шестикласницю Діану Андронову довела до сліз матір її однокласника. Жінка роздавала торт дітям, показово принизивши малу. Дівчинку в сльозах знімали на відео однокласники. Матір Діани переконана, це помста адресована їй за принципову позицію: не здавати гроші на надумані потреби класу.

Тортом шестикласники мали відсвяткувати кінець чверті. І він же став причиною сліз і цькування однієї з дітей: 11-річної Діани. Матір одного з однокласників принесла солодощі на класну годину. Нарізавши смаколик, обійшла дівчинку, принизивши перед усім класом.

Діана Андронова, шестикласниця:

Когда дошла очередь до меня, Наталья Толяренко сказала, что мне торт не положен, потому что твои родители не платили за этот праздник.  Мама одноклассника начала ко всем подходить и рассказывать, что мои мама и папа не сдали на этот торт.

Далі виявилося, що батьки взагалі не знали про ідею батьківської трійки та горезвісний торт. Діана просила відпустити її зі школи, але марно. Мала повернулася додому в сльозах.

 Діана Андронова, шестикласниця:

Я уже знала, что меня точно не отпустят, и я заплакала. Меня мальчики, два мальчика начали снимать на телефон. Даже никто не подошел и не сказал иди домой, а я сидела и смотрела, как они кушают этот торт.

Мама шестикласниці Тетяна Блінова переконана: це була атака на неї. Жінка принципово не здає гроші, які вимагає батьківський комітет.

Тетяна Блінова, мати Діани:

В Фонд школы 100 грн. Мы последнее время не были на собраниях, потому что кроме финансовых вопросов не решалось больше ничего. Последнее что, это 50 грн сладкий стол – каждый месяц с каждого ребенка.

Вчера вопрос стал о том, что нужно купить кондиционер детям. Ну просто! Как мы бедные, выучились без кондиционеров?

Скандал у школі набув розголосу після публікацій у соцмережах. Дирекція школи запевняє, у момент роздачі торту вчителька саме вийшла з кабінету. За те, що педагог залишила дітей на батьків, її вже відсторонили від класного керівництва.

Світлана Кузьменко, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 151:

Ситуация была спровоцирована родительским комитетом. Родители, решая какие-то свои внутренние проблемы, в конечном итоге бумерангом пострадал ребенок. Ребенок не должен отвечать за родителей – сдавали они – не сдавали. Это их право.

Не зважаючи на канікули, у школі вже провели батьківські збори. Дорослих посадили один проти одного, щоб розв’язати конфлікт. За торт жінці довелося вибачитися.

Наталя Толяренко, голова батьківського комітету:

Я как мама прошу прощения у родителей Дианы. Я поступила, может быть, не толерантно. Но, вы меня извините, вы подойдите, пожалуйста, в магазин и спросите — вам бесплатно торт дадут? Или сока вам бесплатно нальют?

Але історія на цьому не закінчилася. Цькування перейшло в он-лайн площину. У батьківському чаті засуджують не маму з тортом, а маму, яка не несе гроші:

Мамочки, смеялась до слез. Татьяна, вы унизили своего ребенка за 50 грн.

Діану ж почали ображати однокласники через те, що клас відтепер буде вести інший вчитель. Це не сподобалося і деяким батькам.

Тетяна Блінова, мати Діани:

Начали говорить, вы знаете, учитель переживает, учитель плачет. У нее там плохое самочувствие. На что я подняла вопрос, а почему никто не спросил о самочувствии ребенка? Ведь мы решаем не вопрос торта, не о деньгах. Мы собрались о том, что взрослый вмешался, унизил.

Департамент освіти проведе перевірку факту булінгу в 151 школі. У комісії з гуманітарних питань міськради піднімають і інше питання – правомірності діяльності самих батьківських комітетів.

Олена Горошко, член міської комісії з гуманітарних питань:

Родительские тройки стали орудием вымогательством денег – это действительно факт. И мне не совсем понятно, какое юридическое право они имеют это делать.

Тим часом у понеділок клас Діани збереться після канікул. Психологи попереджають, ситуацію пускати напризволяще неможна. Класна година стала вишнею на торті давньої проблеми між батьками.

 Альона Неводнича, психолог:

Ребенок сам это не решит, ему нужна помощь. И помощь нужна со стороны психолога, зауча, школьного классного руководителя, кто за отвечает за атмосферу в классе. Потому что на ребенка навесили огромное количество проблем.

У школі обіцяють, що залучать до вирішення проблеми психолога. Діана йти до школи не боїться, говорить, є друзі, які її підтримують.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023