“Тесла Моторс” і податкова Харкова – у компанії проведуть повторну планову перевірку

Планові перевірки чи тиск на бізнес? Представники “Тесла Моторс” заявляють, що інспектори податкової служби нарахували компанії неправомірні штрафи, як стало відомо Вісті Ньюс. За їхніми словами, фінансовий тягар настільки великий, що може обернутися закриттям харківського напрямку. Наразі у справі провели закрите слухання, після якого підприємство перевірять вдруге.

Півтора десятка екотаксі під будівлею обласного управління харківської податкової. Водії приїхали підтримати найбільшого в Україні постачальника електричних автівок – «Тесла Моторс». На початку осені податкова провела на підприємстві планову перевірку. Після якої компанія отримала висновок про недооплату податків у сумі 44 млн грн. Засновник екобізнесу озвучує фінансову звітність компанії та підкреслює – таких цифр бути не може.

 Дмитро Ніконов, засновник компанії «АвтоЕнтерпрайз»:

При обороте предприятия в 60 млн, при стоимости товара 40 млн, при уплаченных налогах 10,6 млн, при расходах в 10 млн у нас получается в реальности, что предприятие практически не приносит дохода. А почему? Потому что мы работаем в официальной плоскости, платим очень много налогов и не можем конкурировать с теми, кто работает в неофициальной плоскости. И поэтому мы нулевое предприятие. А они сказали, что такого не бывает! Бизнес делается ради денег.

Адвокати «Тесла Моторс» наголошують, висунуті податковою обвинувачення неправомірні. Але піти до суду довести це компанія не може. Причина в схемі нарахування судового збору.

 Наталя Троніч, юрист, представник «Тесла Моторс»:

Сума нарахувань з боку податкової складає порядку 20 млн грн. І для того, щоб оскаржити в судовому порядку, платник має сплатити судовий збір порядку 600 тисяч грн. І, як ви розумієте, це не така проста сума, яку треба просто зібрати і віддати в суд для того, щоб твою справу просто розглянули. Тому ми вважаємо, що в податковій спеціально нараховують такі великі суми, щоб платник сказав, у мене немає таких коштів і заплатив податкові нарахування.

За словами юриста, компанії закидають кілька порушень, зокрема: залучення контрагентів і співпрацю зі станціями підзарядки. У податковій факт перевірки підтвердили. Розголошувати дані щодо неї фахівці ДФС поки не мають права.
16 листопада пройшла закрита нарада за участі представників «Тесла Моторс». Компанія подала заперечення на акт перевірки і додаткові документи, тож у ході зібрання представники податкової запропонували провести нову перевірку з урахуванням доданих документів.

Офіційна відповідь податкової щодо перевірки наступна:
“ГУ ДФС у Харківській області проводиться документальна перевірка діяльності підприємства «Т». 16.11.2018 відбулось заплановане засідання по розгляду заперечень за участі представників зазначеного підприємства та керівництва ДФС області. Подальший розгляд наданих додатково матеріалів та зауважень підприємства буде здійснений відповідно до норм чинного законодавства. ГУ ДФС у Харківській області будує свою роботу виключно на законних підставах та орієнтовано на конструктивний діалог із бізнес-спільнотою”.

Юристи «Тесла Моторз» переконані, її результат буде відрізнятися від первісних висновків інспекторів.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100