Танці без обмежень – у Харкові студенти завдяки гранту відкрили унікальний гурток

Екологія, інклюзія, спорт, творчість. Сотні унікальних проєктів молодь України реалізує завдяки європейським грантам UPSHIFT. Одні працевлаштовують людей із обмеженими можливостями, а інші роблять спорт безбар’єрним. Тільки в Харкові вже працює 30 ідей. Зараз відбір проєктів триває на Донбасі та Азові.

Важко повірити, але раніше в цій залі були лиш тріщини, голі стіни та бетон. Сучасну студію відкрили студенти будівельного коледжу у корпусі свого ж навчального закладу.

Карина, переможниця проекту UPSHIFT:

Мы покупали жидкие обои, материал для станков. Это все делалось руками учеников. Здесь ничего не было. Вообще, абсолютно ничего. Это здание было в аварийном состоянии.

Засновники студії виграли грант від проекту ЮНІСЕФ – UPSHIFT Україна. Кошти пішли на матеріали, далі майбутні будівельники самі зробили ремонт. У березні залу відкрили для учнів, у тому числі і дітей із особливими потребами. Це перша інклюзивна студія, відкрита в Харкові молоддю для молоді.

Уляна Самодаєва та Карина Півоварова, засновниці інклюзивної студії танцю:

Это было тяжело. Очень тяжело. Но в конце концов студия готова! Мы здесь танцуем уже полгода. Когда мы набрали группу детей, думали, что нам это непосильно. Но звонки не прекращаются до сих пор. Нам звонят и говорят, вы – единственный коллектив, который занимается с такими детьми.

Тренери пройшли освітні курси, щоб вміти найти підхід до кожного учня. Тепер тут репетиції 2 рази на тиждень. А залу вже назвали «зоною комфорту для всіх».

Дмитро, учень інклюзивної танцювальної студії:

Мне несложно. Я играю. Я люблю спорт: бегаю, плаваю.

У Харкові вже працюють 30 молодіжних проєктів, які за підтримки міжнародних організацій заснували випускники шкіл і студенти. В Україні ідей втілили сотні. І процес триває.

Марина Ладиженська, керівниця проєкту UPSHIFT Україна:

Всі проєкти, перш за все, мають бути ініційовані молоддю. І втілюватися молоддю заради молоді. Молодь сама визначає ті пріоритети, які вони хочуть розкрити у своїх проєктах. У нас були дуже цікаві проєкти, присвячені і сексуальній обізнаності молодих людей, і покращення умов навчання, захист навколишнього середовища, сортування сміття.

Тепер на черзі конкурс проєктів у Донецькій і Луганській областях та містах Азова. Там теж збираються втілити по півсотні молодіжних ідей.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.