Так званий суд над полоненими Росією українськими моряками та допит ФСБ (відео)

«Суд» в окупованому Сімферополі взяв під варту п’ятого українського моряка про це повідомляє  УНІАН. Раніше суд арештував чотирьох взятих у полон українських моряків: Володимира Варімеза, Сергія Цибізова, Віктора Беспальченка і Андрія Оприска.

Так званий суд над полоненими Росією українськими моряками та допит ФСБ (відео)
ФОТО @Viva_Ukraina

Так званий «суд» в окупованому Сімферополі постановив заарештувати захопленого в полон українського моряка Юрія Будзила. Про це правозахисна організація “Кримська солідарність” повідомляє у Facebook. «Юрій Будзило – тримання під вартою до 25 січня 2019 року», – йдеться в повідомленні. Зазначається, що «суддею» в процесі виступає Андрій Долгополов, адвокат – Айдер Азаматов. Нагадаємо, раніше «суд» постановив заарештувати на два місяці – до 25 січня 2019 року – членів екіпажу буксира “Яни Капу” Володимира Варімеза, Сергія Цибізова і Віктор Беспальченка. Аналогічну постанову так звані «судді» винесли щодо Андрія Оприска – його заарештували на 1 місяць і 29 днів.

Командувач Військово-Морських Сил України Ігор Воронченко підкреслив, що захоплених у Керченській протоці українських моряків змушують під тиском давати неправдиві свідчення, повідомляє УНІАН.

Про це він заявив в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

“Екіпажі суден зараз перебувають в різних місцях. Троє військовослужбовців, один офіцер і двоє контрактників, які були поранені, перебувають в лікарні міста Керчі. Кораблі перебувають в пункті базування, де дислокуються катери ФСБ. І вже є певні докази про надання неправдивої інформації нашими матросами”, – розповів Воронченко.

“Уже було відео з трьома матросами, які давали свідчення під психологічним та фізичним впливом.  Я цих матросів з Нікополя знаю, вони завжди були чесними професіоналами своєї справи. І те, що вони зараз говорять, це неправда”, – підкреслив командувач ВМС України.

Він додав, що з цими військовослужбовцями вже зустрілися адвокати. Воронченко також підкреслив, що двоє військовослужбовців є вихідцями з Криму і їх батьки проживають на півострові, в зв’язку з чим на них буде чинитися тиск. У відповідь на питання про поширену ФСБ РФ інформацію, що на борту українських суден нібито були співробітники СБУ, командувач ВМС заявив:

“Вони можуть сказати, що ми прилетіли з неба на космічному кораблі”.

Як повідомлялось, у Федеральній службі безпеки Росії розповіли, що допитали українських моряків, затриманих напередодні в Керченській протоці. В РФ заявляють, що нібито знайшли серед українських моряків двох співробітників СБУ. ФСБ також опублікувала відео з українськими моряками, на якому вони заявляють, що нібито порушили “територіальні води” РФ у морі. На відео видно, що моряки читають підготовлений заздалегідь текст.

Джерело УНІАН

Залишити відповідь