Суд виніс вироки двом терористам з т.зв. ЛДНР – скільки років коштує бути бойовиком?

У Службі безпеки України повідомили про винесення двох вироків бойовикам різних терористичних організацій, як з’ясували Вісті Ньюс. Тож скільки й за що мають відсидіти терористи?
Вирок перший – 12 років позбавлення волі. Але чоловік поки за ґрати не потрапить. Чому?
У цьому випадку за матеріалами, наданими СБУ, черкаський суд визнав винним бойовика терористичної організації «ДНР». Була доведена провина чоловіка за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, тобто його визнали винним у створенні терористичної групи та керівництві нею.
Що відомо про бойовика? Воював на території Слов’янська, в районі Шахтарська та населеного пункту Нікішине на Донеччині. Сам вояка – мешканець Маньківського району Черкащини, він раніше судимий і провів за ґратами близько двадцяти років за особливо тяжкі злочини. До бойовиків приєднався у травні 2014 року. Засуджений обіймає «посаду командира взводу».
Вказана стаття ККУ як максимальне покарання передбачає позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.
Суд же призначив бойовику покарання у вигляді дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Але поки чоловік до в’язниці не потрапить. Його немає в Україні. І він і досі воює на боці бойовиків. У зв’язку з тим, що злочинець перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території та продовжує брати участь у бойових діях проти сил антитерористичної операції, його засуджено заочно.
Вирок суду набув законної сили.
Вирок другий – 3 роки позбавлення волі.
У цьому випадку йдеться про учасника терористичного угруповання «Рим». Більше того мова про ватажка однієї з митниць т.зв. республіки.
Біловодський районний суд Луганської області за матеріалами Служби безпеки України визнав винним у скоєнні злочину самопроголошеного “заступника військового коменданта Свердловська”.
Що відомо про республіканського митника?
Засуджений терорист контролював так звану «Свердловську митницю» (Свердловськ колишня назва луганського міста Довжанськ). Простіше він завідував контрабандним потоком через захоплений бойовиками пункт пропуску «Червонопартизанськ» на українсько-російському кордоні. Також чоловік був фінансистом “Риму” та завідував контрабандним потоком машин викрадених в ОРДЛО на контрольовану українською владою.
Щоправда, до суду терористу довелося тікати з т.зв. ЛНР. Після конфлікту з іншими терористичними угрупованнями бойовик покинув рекет і контрабанду та втік з тимчасово окупованих територій. Цікаво, що вирішив сховатися злочинець у столиці України. У Києві його і затримали.
Чоловіка визнали винним у створенні не передбачених законом збройних формувань та участі у їх діяльності. Щоправда, суд призначив мінімальне від можливого покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Нагадаємо, ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Вирок набрав чинності.

Залишити відповідь