Сучасне рабство – в Україні стали активніше протидіяти торгівлі людьми

Чотири роки поспіль Україна перебувала в списку країн, які не відповідають мінімальним стандартам протидії торгівлі людьми. З 2017 року ситуація змінилася на краще, як стало відомо Вісті Ньюс. Про це говорять і вітчизняні правоохоронці, і представники міжнародної спільноти, що бореться з сучасним рабством.

Тільки за два перші місяці року українські поліцейські виявили вдвічі більше правопорушень у сфері торгівлі людьми, ніж минулоріч. І також вже навіть є провадження, спрямовані до суду. Упродовж 2017 року українська поліція припинила діяльність 29 організованих злочинних груп. Кількість зареєстрованих кримінальних справ зросла до 346, у порівнянні зі 115 випадками 16-го року.

Сергій Князєв, голова Національної поліції України:

Які масово вербували людей і відправляли їх за кордон на сексуальне або інші види рабства. 4 із них діяли саме в цій сфері і мали міжнародні зв’язки.

У Нацполіції підкреслюють, за 2017 рік було зроблено в 5 разів більше ніж позаминулого року в розкритті такого роду злочинів.

Тетяна Ковальчук, заступник міністра внутрішніх справ України:
Виключення зі щорічного звіту, 17-тий звіт Державного Департаменту США було виключено нашу державу з так би мовити контрольного списку тих країн, де процвітає торгівля людьми.

Цього досягли завдяки новим підходам до кримінального аналізу та підготовці правоохоронців. Наразі результат роботи визнали на світовому рівні.
Марі Йованович, Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні:
Поліція України потроїла показники розслідування таких злочинів, створила спеціальні підрозділи для їх розслідування.

Ситуацію щодо протидії торгівлі людьми в Україні обговорили на круглому столі. Участь у заході взяли Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні, Координатор проектів ОБСЄ в Україні та представники міністерства внутрішніх справ.
Треба сказати, що вже у 2018 році правоохоронці виявили 51 такий злочин і надана допомога 44 потерпілим. За минулий рік 367 осіб в Україні отримали статус потерпілих саме у сфері злочинів, пов’язаних із рабством.

ФОТО http://mvs.gov.ua/

Залишити відповідь