Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Спортивні протези для АТОвців – НАТО профінансувало програму для ветеранів

Українські ветерани отримали доступ до спортивних протезів. Щоправда, поки за рахунок міжнародних партнерів, як стало відомо Вісті Ньюс. У рамках програми НАТО українських інженерів-протезувальників навчили створювати складні пристрої, а для 9-ти поранених бійців були виготовлені протези. Українське законодавство зараз тільки-но переглядають, аби держава безкоштовно забезпечувала бійців не тільки побутовими протезами, а і такими, що підійдуть для змагань. Для військових спорт стає реабілітацією, а український прапор майоріє на всесвітніх чемпіонатах. Нагадаємо, на дебютних “Іграх Нескорених” збірна Україна завоювала 14 медалей, 8 із яких золоті.

Про своє нове захоплення АТОвці можуть розповідати годинами. Говорять, спорт витяг їх після надсерйозних травм. Черкащанин Руслан втратив праву ногу у 2016-тому, ліву збирали та зрощували понад півроку. Зараз чоловік вже бере участь у змаганнях “Сила нації” і планує потрапити на “Ігри Нескорених”.

Руслан Фрізін, чекає на спортивний протез:
Наступив на міну, на розтяжку, йшли на розмінування. І так получилося, що… Ну, але я задоволений, що я жив. Без кінцівок, як оказується, теж можна жити. Я людина така позитивна, вирішив спортом займатися.

Для занять спортом ампутантам необхідний специфічний спортивний протез. В Україні ж, відповідного закону, пораненим бійцям коштом держави ставлять звичайні побутові протези.

 Олександр, отримав поранення під Мар’їнкою:

Я 6 месяцев реабилитации прошел, пока все зажило. Потом через 2 недели мне поставили первый протез.

Перший десяток саме спортивних протезів поранені військові отримали завдяки підтримці НАТО. У рамках пілотного проекту іноземні фахівці навчили харківських протезувальників виготовляти більш складні пристрої. Профінансували програму за рахунок Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні ветеранів.

Джон Босманс, менеджер Офісу Агенції НАТО з підтримки і постачання:

Проект не закінчується. Ми бачимо активність з боку України. Сподіваємося на додаткові фінансові дотації, щоб реалізувати наступні ідеї.

Олександр вже отримав такий протез і навантажив ногу на максимум. Своєрідну презентацію піврічної роботи міжнародної програми провели на змаганнях із кросфіту.

Олександр, отримав поранення під Мар’їнкою:
Знаете, это как к новой одежде или к новой машине привыкать.

Розробкою протезу Олександра займався Сергій Корнєєв. На виготовлення штучної кінцівки йде близько двох місяців. Куди більше необхідно, щоб боєць закінчив реабілітацію, а кукса (культя) сформувалася під протез. Іноді на це треба до півтора року.

Сергій Корнєєв, науковий співробітник Інституту протезування:

Культиприемник полностью индивидуальный, только стопа для таких видов спорта не индивидуальная. Изготовление такого протеза занимает достаточно много времени. Все началось с тестового протеза, когда Александр ходил, обхаживал его, пытался адаптироваться.

Натепер харківські протезувальники навчилися і готові за потреби виготовляти спортпротези. Медики чекають на зміни в законі.

Антоніна Солєєва, директор Інституту протезування:

Финансирование для изготовления этих протезов проблем не видит, потому что это предусмотрено постановлением Кабмина. Туда просто вносится изменение, чтобы кроме обычных протезов, туда вошли еще и спортивные.

Чекає на зміни і Ян. Він втратив ногу півтора місяця тому. Службу чоловік ніс на Луганщині.

Ян Матвєєв, у серпні отримав поранення:
Зависит от заживления ноги. Они-то могут сделать быстрее, но нога должна зажить. Я на это все посмотрел, скорее всего будет у меня спортивный.

В Україні близько півтисячі бійців у ході бойових дій на Донбасі втратили кінцівки. Лиш кілька десятків із них поки пішли в спорт, але ця цифра росте.

Вадим Свириденко, переможець Ігор Нескорених 2017 рік:

Вони хотіли піднятися на ноги, так, щоб їх рани ніхто не бачив. Вони, дійсно, показують неймовірні результати. І цей проект є діючим і ефективним, для тих хлопців, які зараз у госпіталях.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023