Смерть, якої можна було не допустити – у Харкові засудили директорку соцслужби

У Харкові через халатні дії директорки районної соціальної служби померла дитина – 3-річного хлопчика закатували його ж батьки, як стало відомо Вісті Ньюс. Родина стояла на обліку, але директорка не ініціювала належної перевірки умов життя дітей. Вироком для жінки стало 3 роки позбавлення волі з призначенням іспитового терміну на 1 рік. Вітчим і матір померлого малюка у в’язниці, відповідно на 10 і 8 років.

У вересні 2017 року в лікарні помер 3-річний хлопчик. Дитина голодувала, її постійно били. Важкий стан малюка випадково помітила подруга матері, вона ж і викликала швидку. Але врятувати маля не вдалося. При цьому дядько хлопчика не одноразово звертався до соціальної служби.

Віталій Неманіхін, дядько загиблого хлопчика АРХІВ ВІД 2017 РОКУ:

Обратился в службу к начальнице Таркиной, которой сейчас вручено підозру по этому делу, значит написал заявление с проверкой дали ответ, что они были – все нормально.

Відповідної реакції від соцслужб не послідувало. При тому що родина стояла на обліку. Вітчима та матір заґратували на 10 і 8 років. Також прокуратура взялася з’ясовувати ступінь провини очільниці районного центру соціального захисту. Слухання тривали рік. Правоохоронці були переконані:

Володимир Макаров, суддя у справі:

Саме зволікання обвинуваченої, як керівника центру про надходження сигналу про спричинення насильства щодо дитини належній перевірці її потреб інформування служб у справах дітей та правоохоронних органів.

За бездіяльність прокуратура просила п’ять років в’язниці. Проте суд дав менший строк. Три роки з випробувальним терміном в 1 рік. Тобто якщо жінка впродовж року порушить закон, то сяде на три. Чиновниця ж провину не визнає, мовляв, це відповідальність ювенальної поліції.

Олена Таркіна, директорка центру соцслужби Новобаварського району:

До компетенції центру входить виключно надання соціальної допомоги і вирішення соціальних питань, питаннями насильства займаються тільки три організації – це служба у справах дітей, це поліція і комітет у справах сім’ї, молоді та спорту, стосовно дорослих дітей.

Однак у прокуратурі кажуть: жінка могла просто викликати ювеналів. Ті мають повноваження забрати дитину та врятували б від катувань і голоду.

Віта Дубовик, прес-секретарка прокурора Харківської області:

Центр соц.служб міг стати ініціатором повноцінного рейду в рамках якого, дитина була б оглянута, перевірена та вилучена із сім’ї вчасно, ми вважаємо, що просто написати відписки до органів, це недостатня ініціатива центру.

Прокуратура буде оскаржувати вирок, який вважає зам’яким.

Залишити відповідь