СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ: У СТОЛИЦІ ВІДКРИЮТЬ ВИСТАВКУ ПРО ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ (23.08))

Від Русі та Української Народної Республіки, через повстанські криївки, до незалежності – у центрі Києва відкриють виставку про Тризуб до 100-річчя затвердження його Державним гербом.

Український інститут національної пам’яті у співпраці з видавництвом «Родовід» підготували фотодокументальну виставку «СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ. 100 років Державного герба України», яка експонуватиметься на великих банерах біля Головпоштамту столиці.

Сторіччя тому, у 1918 році, власницький знак із монет часів князя Володимира Великого взяли за основу для малюнків герба та печатки Української Народної Республіки. «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський сто років тому, коли Тризуб затверджено гербом УНР.

Тризуб фактично легітимізував історичний зв’язок модерної України із Руссю – як головної її спадкоємиці. Він став одним із головних атрибутів незалежної Української держави, а також важливим маркером української національної ідентичності.

Упродовж усього XX ст. Тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

На відкриття запрошені творці виставки – представники Українського інституту національної пам’яті та видавництва “Родовід”, а також спів­автор Малого державного гер­ба України – графік Олексій Кохан, представники органів влади, народні депутати.

23 серпня, 12:00, Київ, вул. Хрещатик, 22, біля будівлі Головпоштамту

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100