«Схід OPERA» – європейська традиція святкування або «Strauss Christmas concert» тільки 24 та 25 грудня

Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка – «Схід OPERA» підтримує світову традицію відзначення зимових свят.

У переддень католицького Різдва та безпосередньо на Різдво Христове, 24 і 25 грудня, в «Схід OPERA» відбудеться прем’єра: «Strauss Christmas concert».

Один з найпопулярнійших традиційних новорічних концертів – концерт Віденського філармонічного оркестру – транслюється по телебаченню на весь світ. У 2015 році його подивилися більше 50 мільйонів людей з 90 країн. Шанувальники класичної музики з нетерпінням чекають на традиційні новорічні концерти в Берліні, Лондоні, Парижі та в інших містах Європи. А в Америці кожного сезону по всій країні симфонічні оркестри виконують різдвяні ораторії. Класична музика лунає і в Карнеґі-Холлі, і у мистецькому Центрі імені Кеннеді.

Зустрічати зимові свята під симфонічну музику стало доброю традицією і для Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка/ «Схід OPERA».

Цього року театр підготував для харків’ян сюрприз – прем’єру різдвяної програми «Strauss Christmas concert». Великий концерт складатиметься з творів молодшого Йоганна Штрауса, Йоганна Штрауса-старшого, а також Ріхарда Штрауса. Це уривки з оперет, вальси, марші, польки, галопи – словом, динамічні і легкі композиції, які створюють різдвяний настрій.

Основу концерту складуть твори «короля вальсів» Йоганна Штрауса II. Вечір відкриє урочиста композиція «Імператорський вальс». Слухачі почують вальси «Поцілунок», «Життя артиста», Вальс Арсени з оперети «Циганський барон»; польки «Під грім і блискавку», «Люцифер»; скерцо «Вічний рух»; арію Саффі з оперети «Циганський барон» та арію Фанні Ейслер з оперети «Танцівниця Фанні Ейслер»; «Персидський марш» з хором; і також, звичайно, легендарний музичний твір «На прекрасному блакитному Дунаї», який називають неофіційним гімном Австрії і виконують під час традиційного новорічного концерту у Відні. Єдиним твором Йоганна Штрауса-батька, який прозвучить у нашому концерті, стане знаменитий «Марш Радецького». Його теж називають неофіційним гімном Австрії, тільки частіше використовують на футбольних чемпіонатах. Святковий настрій під час концерту створюватиме також зворушлива і романтична композиція «Завтра» Ріхарда Штрауса.

Диригентом-постановником концерту виступив заслужений діяч мистецтв України, головний диригент театру Дмитро Морозов.

«Ті твори, які почують відвідувачі, ще жодного разу не виконувалися в стінах нашого театру. І ось, нарешті, концерт для оркестру, хору і солісток побачить світ! У святковій програмі ми об’єднали найкрасивіші і найтонші музичні твори. Партії виконуватимуть виключно жінки-солістки. Це забезпечить найніжніше звучання», – зазначив Дмитро Морозов.

Нет описания.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.