Схід Opera: Святковий концерт “Україна – це ти” та опера “Мазепа” (23-24.08)

Концерт до Дня міста Харкова та 76-ї річниці визволення міста від німецьких загарбників «Україна – це ти», який відбудеться 23 серпня о 17:00 на майданчику біля ХНАТОБ ім. М. В. Лисенка.

Концерт або вистава просто неба – це завжди виклик для вокалістів, диригента і постановочної групи. Близькість до глядача, додаткова природня акустика, погодні умови надають дійству жвавості і реалістичності, однак значно ускладнюють роботу творчої команди. Своїми ж відкритими виставами, у яких сцена – це вулиця, а глядачі – перехожі, ХНАТОБ славиться з 2014 року. Тоді, незважаючи на нервозну атмосферу і загрозу терактів та провокацій, колектив театру продемонстрував городянам світ опери «Тарас Бульба». У тому ж році на майданчику біля будівлі ХНАТОБу відбувся перший відкритий концерт. Відтоді формат «просто неба» став гарною традицією і можливістю привернути увагу городян до суспільно важливих тем і життя театру в цілому, – розповідає режисер-постановник вистави Олексій Дугінов.

Декілька років тому у творчого колективу «Схід Opera», зокрема у режисера театру Олексія Дугінова, виникла ідея урізноманітнити програму українського концерту, поєднавши арії з опер та класичні пісні із сучасними українськими хітами. Так виник концерт, який об’єднав легендарну пісню «Черемшина» Василя Михайлюка і український романс «Їхав козак за Дунай» з хітами Тіни Кароль, Наталії Могилевської та Олександра Пономарьова.

23 серпня городяни зможуть почути вже 3-й український концерт «Україна – це ти» за участі солістів, хору і великого симфонічного оркестру «Схід Opera», який виступить під керівництвом лауреата II премії Всеукраїнського конкурсу камерних оркестрів «Премьер-оркестр» (м. Київ), диригента Харківського Національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка Павла Багінського.

Цьогорічна новинка – стилізовані костюми. Перед творчою командою постало завдання піти від традиції використання народного вбрання. З цією метою заслужений художник України і головний художник ХНАТОБу Надія Швець розробила ескізи, за якими був пошитий сучасний одяг з аутентичними національними елементами.

А задля створення на майданчику відповідної атмосфери за спинами вокалістів встановлять декораційні елементи.

Програма концерту «Україна – це ти»
1. О. Олександров «Поема про Україну»
2. А. Кос-Анатольський «Ой, піду я межи гори»
3. Гулак-Артемовський «Молитва Андрія»
4. Укр. нар. пісня «Ой, я знаю, що гріх маю»
5. М. Лисенко «Безмежнєє поле»
6. А. Волощенко «Ніч яка місячна»
7. Укр. нар. пісня «Глибока криниця»
8. Кос-Анатольський «Ой ти, дівчино, з горіха зерня»
9. Укр. нар. пісня «Чорнії брови»
10. В. Івасюк «Балада про мальви»
11. Укр. нар. пісня «Чотири воли пасу я»
12. В. Верменич «Чорнобривці»
13. Укр. нар. пісня «На вулиці скрипка грає»
14. І. Поклад «Чарівна скрипка»
15. В. Михайлюк «Черемшина»
16. О. Пономарьов «Варто чи ні»
17. Т. Кароль «Намалюю тобі зорі»
18. Н. Могилевська «Доля моя»
19. О. Пономарьов «Я ніколи нікому тебе не віддам»
20. І. Шамо «Де ти тепер»
21. Укр. нар. пісня «Їхав козак за Дунай»
22. Т. Кароль «Україна – це ти»
Загальна тривалість концерту – 1,5 години.
Режисер – режисер «Схід Opera» Олексій Дугінов;
Диригент – лауреат II премії Всеукраїнського конкурсу камерних оркестрів “Премьер-оркестр”, диригент «Схід Opera» Павло Багінський.

Опера на 2 дії «Мазепа», показ якої відбудеться 24 серпня о 20:00 на майданчику біля ХНАТОБ ім. М. В. Лисенка.

Зацікавленість, яку у глядачів у 2014 році викликала опера М. Лисенка «Тарас Бульба», виконана просто неба, спонукала колектив театру продовжити традицію показу оперних вистав на відкритих майданчиках.

Скандально відома постановка вистави «Мазепа», яка у свій час викликала бурю емоцій у російських ЗМІ, буде запропонована увазі містян невипадково. На переконання головного режисера театру Армена Калояна, Іван Мазепа – людина, яка мріяла про об’єднання українських земель і державну незалежність як ніхто інший.

Радянська ідеологія диктувала своє трактування образу гетьмана Мазепи. Протягом тривалого часу він фігурував у численних творах письменників, поетів, композиторів і режисерів як зрадник імперської політики та царя Петра І. Постановники сучасної вистави створили власну редакцію тексту, внесли зміни у музичну драматургію опери, розширили і переосмислили образ головного героя, – розповідає головний режисер «Схід Opera» Армен Калоян.

Колектив театру доклав значних зусиль, аби городяни, які дивитимуться виставу просто неба, не відчули значної відмінності від традиційних сценічних інтерпретацій опери Петра Чайковського. Від самого початку опера замислювалася як така, що її можна буде демонструвати на відкритих майданчиках. Задля цієї мети були створені мобільні декорації.

24 серпня містяни побачать сторожові козацькі вежи, а весь майданчик перед театром перетвориться на імпровізовану сцену. Виступ на сходинках перед натовпом глядачів обіцяє надати дійству інтерактивності і динаміки. Тлом для розгортання історичних подій слугуватиме декорація із зображенням яскравого герба гетьмана Мазепи.

Режисер – лауреат міжнародних і національних конкурсів, головний режисер «Схід Opera» Армен Калоян;
Диригент – заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко;
Партія Мазепи – заслужений артист України, соліст «Схід Opera» Дмитро Маклюк;
Партія Марії – солістка «Схід Opera» Вероніка Шут;
Партія Кочубея – соліст «Схід Opera» Андрій Доценко.

Прес-служба Схід Opera

Залишити відповідь