Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Схід OPERA йде в авангарді українського музичного театру – міжнародні експерти

З проведенням першого в Україні конкурсу молодих композиторів, що створюють музику для опери і балету, Схід Опера проявила себе як авангард українського музичного театру, вважають учасники міжнародного журі конкурсу.

Так, іспанський композитор Августин Кастілья-Авіла, який зараз керує Sommerakademie Mozarteum в Зальцбурзі, зазначив, що подібним конкурсом сьогодні може похвалитися далеко не кожна країна.

Дуже важливо відзначити роль Схід Опера, тому що саме тут сьогодні закладається майбутнє оперного мистецтва в Україні. Я захоплений цією ініціативою і захоплений Україною, тому що далеко не в кожній країні Європи сьогодні є такий конкурс. Ви ще самі, можливо, не розумієте, що ви зробили, адже сюди можуть з’їжджатися композитори з усього світу, – сказав він.

Інший учасник журі, американський композитор Річард Кемерон-Вульф, чия музика виконується на всіх континентах світу, також високо оцінив цю ініціативу і висловив надію, що вже другий конкурс відбудеться як міжнародний:

Вважаю, що другий конкурс потрібно провести як міжнародний, але з обов’язкової окремої номінацією для українських композиторів, а для переможця нагородою може бути замовлення на створення нового твору для репертуару театру.

Представник України в журі композитор Сергій Пілютіков, лауреат багатьох міжнародних конкурсів і куратор ряду музичних проектів, зазначив, що організація великим театром подібного змагання для молоді – унікальна ініціатива не тільки для України.

Я вітаю харківський театр з такою проривною подією, це дуже круто і дуже почесно для Харкова. Ви стаєте в авангарді оперного мистецтва, оскільки такого конкурсу немає в інших містах України і немає в довколишніх країнах. Ви – як криголам, який прорубує дорогу собі і іншим, – сказав С.Пілютіков і також підтримав ідею виведення конкурсу на рівень міжнародного.

Як повідомлялося, 27 листопада в Харкові завершено перший Конкурс молодих композиторів, який організований Схід Опера за підтримки Українського культурного фонду. У конкурсі взяли участь 8 українських композиторів, що створюють музику для опери і балету. У фінал вийшли 4 композитора. Переможцем визнана харків’янка Юлія Філіпська, яка представила камерну кантату для двох голосів і ансамблю «Натюрморти» на вірші Йосипа Бродського. Друге місце зайняла киянка Вікторія Шинкаренко за балет для дітей «VIP бал-маскарад». Перша премія становить 50 тис. грн., друга – 27,5 тис. грн. Спеціальних дипломів удостоєні і два інших фіналіста – композитори Сергій Вілка та Адріан Мокану. У міжнародному журі були представлені відомі музичні експерти з 4х країн (Іспанія, Польща, Україна, США).

Схід OPERA – новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка. Під цим брендом восени театр відкрив свій 143-й сезон. Заснований в 1875 році, сьогодні є єдиним національним театром опери та балету на Сході України. У репертуарі – 65 оперних і балетних постановок. Протягом року на великій сцені грається 270 власних спектаклів, в минулому сезоні тут випущено 8 прем’єр. Тільки театральна трупа об’єднує понад 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру і запустити інноваційну ідею розвитку театру як сучасного центру музичної і театральної культури, орієнтованого не тільки на класичний репертуар, а й на сучасні та експериментальні постановки, на відкритість новому і просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище. В рамках ребрендингу розроблений і впроваджений новий логотип театру, відкрилися нові майданчики (камерна сцена, відкрита сцена і експериментальний лофт), сформований Музичний Молодіжний Хаб, в рамках якого проведено фестиваль «Схід OPERA Просто неба» і Конкурс молодих композиторів.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023