Сенцова та інших політв’язнів підтримали акціями у Харкові та Києві

У Києві та Харкові 22-го травня пройшли акції на підтримку Олега Сенцова, як стало відомо Вісті Ньюс. Український кінорежисер, письменник і громадський активіст є політв’язнем у Росії, він був ув’язнений російськими спецслужбами 4 роки тому. Його звинуватили у підготовці терористичного акту та засудили до 20 років у колонії суворого режиму. І 16-го травня українець 2018 оголосив про безстрокове голодування, цим він вимагає звільнити всіх більше 6 десятків українських політв’язнів.

У Харкові акція на підтримку кінорежисера Олега Сенцова пройшла під російським консульством. Тут зібралися близько півсотні містян із плакатами та портретами політв’язня.

Галина Куц, учасниця акції на підтримку Олега Сенцова:
Ця акція – це не лише підтримка Олега Сенцова, який сьогодні вже 9-й день голодує, але це підтримка усіх політичних в’язнів із України, яких кремль тримає у своїх застінках. І тому підтримуючи Сенцова, ми підтримуємо всіх наших політичних в’язнів.

Городяни воліли б звернутися до самого незаконного затриманого та ув’язненого, який оголосив 16-го травня голодування.

Олена Головко, учасниця акції на підтримку Олега Сенцова:
Сенцову слова підтримки! Щоб він тримався, щоб він не голодував. Він нам потрібен живий здоровий! Боротьба триває, немає надії, що вона скінчиться завтра чи після завтра. Тому такі мужні люди нам потрібні живі та здорові. Я прийшла тому що на місці Сенцова завтра може опинитися кожен із нас.

Плакатами та гаслами учасники акції заклеїли інформаційний стенд біля дипустанови, щоб офіційне представництво РФ у Харкові бачило думку містян щодо утримання політичних в’язнів.

Даніель Солодчик, учасник акції на підтримку Олега Сенцова:
Зараз у мене на плакаті 31 людина. Це люди, які знаходяться в полоні Кремля. А саме прізвище Сенцова є для нас символом людини, яка оголосила голодування і ми не знаємо, скільки ще він зможе там протриматися. Тому саме зараз його треба підтримати і зробити так, щоб він потрапив додому.

Така ж акція пройшла у середу і в Києві.

Залишити відповідь