#SaveOlegSentsov: 78 містах світу пройшли мітинги на підтримку політв’язнів

Станом на 4-те червня Олег Сенцов голодує вже 21 добу, а Олександр Кольченко – 5-ту, як стало відомо Вісті Ньюс. Обидва є політв’язнями в Росії. І обидва вимагають звільнити всіх 64 незаконно утримуваних у Росії українців. Акції на підтримку Сенцова та всіх полонених пройшли 2-го червня у 78 містах світу. Люди вийшли на площі, щоб врятувати українського режисера та тих, хто боровся проти анексії Криму.

#SaveOlegSentsov ВОЛЮ!!!🇺🇦️

Опубліковано Ганною Бражнік Субота, 2 червня 2018 р.

Тисячі українських митців радянська влада заарештувала та вбила, звинувативши у видуманих злочинах. Зараз подібну політику оговорів і осуджень продовжує Росія. У в’язницях РФ сидить 7 десятків українців, це активісти, яких звинуватили у тероризмі, тільки за їхню громадянську позицію. 2-го червня у 78 містах світу пройшов мітинг на підтримку політичних ув’язнених, символом яких є Олег Сенцов, він ще 14-го травня оголосив голодування. У Харкові акція на його підтримку пройшла під гаслом “Протягом історії”. Три сотні городян провели флешмоб, під час якого згадали письменників і режисерів, яких переслідувала Росія. Квадрати на асфальті символізують десятки найвідоміших українських митців, замучених на теренах РФ.

Олеся Захарова, організаторка акції на підтримку Олега Сенцова:
Ми акцентуємо на тому, що Олег Сенцов – це неєдина людина, він не перший і не останній, що подібна влада використовується спочатку радянською владою, потім російською …

Голодування Сенцова

Пішов другий місяць голодування Олега Сенцова у російській в'язниціПодивіться і поширте його історію

Опубліковано Радіо Свобода Вівторок, 29 травня 2018 р.

Порожні квадрати без прізвищ, їх підписали “тут може опинитися будь-хто”, сюди сіли самі учасники акції.

Микита Соломко, майбутній режисер, учасник акції на підтримку Олега Сенцова:
Ми всі тут, тому що людина яка сидить у неволі, голодує, вона побачила, що резонанс є, якісь зрушення є, шо він не один.

Учасники мітингу пройшли центром Харкова – від Дзеркального струменя до російського консульства, скандуючи, що на чемпіонаті світу з футболу, який пройде в РФ, будуть вболівати за політв’язнів, а головним став меседж, спрямований до світової спільноти.
Серед колони харків’ян до росконсульства пройшов і кримчанин Ігор Волохов. Най його очах до Криму прийшла тиранія та заарештовували його друзів.

Ігор Волохов друг політв’язнів Кольченко та Каракашева:

Двоих моих друзей Сашу Кольченко и Женю Каракашева задержало ФСБ РФ, одного отправила в колонию 4 года назад, второго сейчас обвиняют, он проводил акцию в поддержку нашего друга, его тоже сейчас за терроризм судят, в СИЗО сидит.

На акції зачитали вірші Василя Стуса, який також перебуваючи в ув’язненні режиму, був змушений кілька разів оголосити голодування. Харків’яни озвучили кожне ім’я та прізвища сучасних в’язнів Кремля.

Друзі! Ось нові ролики на підтримку Олега Сенцова. Цільова аудиторія – світова футбольна спільнота та всі не байдужі. Ще…

Опубліковано Ganka Tretyak Вівторок, 29 травня 2018 р.

Залишити відповідь