Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Розтрата у 87 млн грн на фіктивні тендери – підозра чиновників Запоріжжя

У Запоріжжі та Мелітополі провели обшуки слідчі Харківської облпрокуратури, як стало відомо Вісті Ньюс. У відомстві говорять про фіктивні тендери, проведені посадовцями. Наразі правоохоронці встановлюють усіх осіб, причетних до злочину. Досудове розслідування триває.


Віта Дубовик, прес-секретар прокухрора Харківської області:

Слідчі прокуратури Харківської області проводять досудове розслідування за ч.5 ст. 191 ККУ, це привласнення або розтрата майна в особливо великих розмірах. В рамках цього розслідування ми отримали санкцію суду на проведення низки слідчих дій. Сьогодні на території Запорізької області у 2-х містах – Запоріжжі та Мелітополі – було проведено 56 обшуків за цим кримінальним провадженням. Ми отримали документи – це найголовніше, що ми шукали, оскільки мова йде про фіктивні тендери. Попередній аналіз показує, що шкода бюджету склала десь близько 87 млн грн. Тобто фіктивні тендери проводилися ніби-то на реконструкцію спортивних майданчиків та парку і Мілітополі.

Прізвища чиновників, у яких проходили обшуки, – заступник запорізького мера Анатолій Пустоваров і заступник голови обласної ради Владислав Марченко.

Голова фракції у парламенті Олег Березюк сказав про арешт керівника Запорізької обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Владислава Марченка: «Він заарештований Харківською прокуратурою і Київським СБУ, які напряму контролюються Адміністрацією Президента. Репресії у цій країні набирають обертів!» (Повідомлення на сайті  Об’єднання “Самопоміч”)

Народний депутат України Роман Семенуха також прокоментував події у Запоріжжі: “Сьогодні вранці в Запоріжжі затримано керівника обласного осередку Самопомочі, заступника голови запорізької Облради Владислав Марченко та інших, всього дев’ять осіб. Стаття 191, частина 5 привласнення держмайна. За моєю інформацією, слідчі «думають», що вкрадене майно спрямовувалося на фінансування днр лнр… Займається тим за розпорядження гпу харківська прокуратура і СБУ. Наразі людей везуть до Харкова. Вітаю тебе країно, твоя «перша столиця» терору та репресій в дії. Побудовані тюрми на раднаркомівській у 20-х роках тепер будуть приймати нове покоління українців. І судить їх будуть правнуки тих самих катів. Мені прикро й соромно за слідчих прокуратури”.

У Генеральній прокуратурі інформують щодо справи наступне: “За попередніми даними, один із керівників Запорізької обласної ради у змові з іншими службовими особами та керівниками місцевих товариств і приватних підприємств незаконно заволоділи бюджетними коштами”. Нагадаємо, що ККУ як максимальну санкцію у разі доведення вини за порушеною статтею передбачає покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023