Рок і класика, джаз і мюзикл — у Харкові відбудеться битва диригентів (29.12)

Рок і класика, джаз і мюзикл — все це у виконанні симфонічного оркестру, в одному концерті але з трьома диригентами! У п’ятницю, 29 грудня, в Будинку Алчевських відбудеться концерт «Симфобитва. Оркестровий батл диригентів». Захід пройде у незвичайній для академічної музичної традиції формі батла — творчого змагання між диригентами. МАСО «Слобожанський» будуть по черзі керувати диригенти Юрій Яковенко, Сергій Горкуша та  Сергій Лихоманенко. Під їхнім керівництвом оркестр зіграє музику різних стилів.

У музичних колах автор ідеї цього концерту, Сергій Лихоманенко, має репутацію диригента-експериментатора. Створені і очолювані ним оркестри — Eclectic Sound Orchestra і Kiev Grand Classic виконують музику, в якій електронний звук поєднується зі звучанням традиційних музичних інструментів. «Концерт пройде в незвичному для академічної музичної традиції форматі батла — свого роду творчого змагання між диригентами — захоплено розповідає Сергій. — Учасники батла диригуватимуть оркестром по черзі. Кожен з них презентує різний музичний стиль, той який йому ближче — традиційну класику, симфоджаз, а також рок- і поп-музику, в симфонічної обробці. В Європі концерти-батли останнім часом дуже популярні, а в Україні в формі батла проходить музичне шоу «Битва Оркестрів», де змагаються різні оркестри. Але от щоб між собою змагалися саме диригенти — це, можна сказати, вперше».

Сам Сергій Лихоманенко також візьме участь в концерті. Два інших учасники музичних змагань — диригенти ХНАТОБ: заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко і лауреат міжнародних конкурсів Сергій Горкуша. «Ми охоче і плідно співпрацюємо з цими музикантами. У цьому концертному сезоні Юрій Яковенко диригував оркестром на відкритті сезону і бенефісі оперного співака Володимира Козлова. З Сергієм Лихоманенком відбулося перше концертне виконання відродженого шедевра композитора Віктора Косенка — «11 етюдів у формі старовинних танців».

А Сергій Горкуша грав з оркестром музику іспанських композиторів на концерті «Іспанська сюїта» в минулому сезоні. — говорить директор МАСО «Слобожанський» Олена Єрьоміна. — І ось тепер разом з Молодіжним оркестром вони зроблять нашим шанувальникам справжній новорічний подарунок — позмагаються за симпатії глядачів на концерті «Симфобитва. Оркестровий батл диригентів.

Напередодні Нового року, в програмі концерту прозвучать мажорні, святкові музичні твори різних стилів. Юрій Яковенко представить твори класичного напряму — музику з балету «Лускунчик» Петра Чайковського і Danzon №2 мексиканського композитора Артуро Маркеса. Сергій Горкуша презентує добре знайомі й улюблені новорічні музичні історії з мюзиклів американських композиторів Леонарда Бернстайна і Лероя Андерсона, в стилі симфо-джаз. А під керівництвом Сергія Лихоманенка прозвучать хіти з репертуару сучасних рок- і поп-виконавців: Мадонни, Rammstein, Metallica, Шер та інших, в обробці для симфонічного оркестру.

На думку диригента Сергія Лихоманенка, такий формат — унікальний шанс максимально продемонструвати можливості «справжнього звукового дива» — симфонічного оркестру, а також можливість кожному глядачеві, вибрати з музики різних стилів і напрямків те, що ближче саме йому і отримати тим самим масу позитивних емоцій і вражень.

Нагадаємо, що концерт «Симфобитва. Оркестровий батл диригентів» відбудеться в Будинку Алчевських (вул. Жон Мироносиць, 13) в суботу, 29 грудня, початок о 19:00.

А вже в новому році, на зимових канікулах, МАСО «Слобожанський» запрошує на незвичний на концерт, з репертуаром для дітей. Він пройде в п’ятницю, 11 січня, початок о 19:00, і носить назву «Оркестр дітям. Казковий світ класики».У програмі заходу прозвучать твори Баха, Моцарта, Чайковського, Штрауса, Леонтовича та інших.

Придбати квитки на концерт можна:

  • в касі МАСО «Слобожанський», тел .: 706-17-16, адреса: вул. Дружин Мироносиць, 13 (офіс оркестру).
  • Інтернет-білет
  • Karabas.com

Ресурси МАСО «Слобожанський»

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100