Ремонт чи провокація – у Харкові біля волонтерського намету зібралися кілька сотень городян

Намет як символ боротьби чи перешкода дорожньому руху. У Харкові можуть примусово прибрати волонтерський пункт, довкола якого вже кілька днів не вщухають пристрасті, як стало відомо Вісті Ньюс. Мерія відповіла на петицію про демонтаж  проект щодо знесення мають розглянути на виконкомі. Міські ж активісти віддавати намет “Все для перемоги” не збираються, збудували довкола паркан і не підпускають комунальників. Зранку на перевірку інженерних комунікацій на площу Свободи приїхали десяток автівок. В очікуванні провокації до намету прибули кілька сотень захисників. Люди вже організували цілодобове чергування.

Аварійна техніка, поліційські наряди та кілька сотень городян. Харківські активісти вже кілька днів цілодобово чергують біля волонтерського намету в очікуванні спроб демонтажу. Коли у вівторок на площу Свободи приїхав десяток комунальних автівок, містяни не дали звести їм загороджувальний паркан. Служби мали почати ремонт інженерних комунікацій у каналізації. Але активісти віри міському КП не ймуть, адже ремонту тут не було 13 років.

Антон Сосницький, керівник ГО “Антикорупційний блок учасників АТО”:

Зробити цей процес прозорим, щоб громада бачила, що немає жодних маніпуляцій та фальсифікацій результатів обстежень. Бо саме є небезпека, і громада сумнівається в щирості підконтрольного комунального підприємства Кернесу. Що ці дії не будуть штучними, і не будуть штучним приводом задля демонтажу намету.

Війна за намет почалася з петиції, яку підтримали більше 7 тисяч людей. Заявник попросив прибрати волонтерський пункт із площі Свободи. Для одних у Харкові намет став “брудним одороблом“,  для інших  символом незламності України.

Борис Редін, активіст:

Саме з цього місця, де стоїть намет, у 2013 році починався штурм, в результаті якого отам на ХОДА, обласній адміністрації вивісили російський триколор. Ми не хочемо цього більше. Тому ми стоїмо всі 5 років. І не збираємося звідси уходити, доки останній окупант не покине українську землю.

Петицію прилюдно підтримав міський голова. У відповідь на неї повідомив, що долю намету вирішать на виконкомі. Готують на розгляд проект примусового демонтажу. У мерії наполягають  намет встановлений незаконно та несе загрозу пішоходам.

Юрій Сидоренко, директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради:

Чинним законодавством не передбачено встановлення наметів або інших якихось конструкцій для пікету. Якщо людина, яка проводить пікет, хоче влаштувати намет або якусь іншу конструкцію, для цього існує погоджувальна рада.

У поліції іншої думки  намет є частиною офіційно зареєстрованої акції протесту. Активісти харківського Євромайдану ще восени 14 року подали першу заявку на захід.

Валерій Сокуренко, начальник поліції Харківщини:

Активісти звернулися до міськради ще минулого року, у них є звернення і є дозвіл на проведення цієї акції, цього протесту з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Заборонити цей протест може тільки суд.

Зараз намет став центром збору підписів. Один на захист волонтерського пункту, інший проти повернення проспекту Григоренка прізвища Жукова.

Віталій, атовець:

Для мене важливо, тому що я воював за це. На цьому наметі дуже багато моїх побратимів, які загинули і які і досі живі, їх фотографії. І ми воювали за те, що тут було мирне небо та Україна.

Довкола самого ж намету активісти збудували імпровізований паркан. Городяни несуть їм чай і воду, лишають номери телефонів, щоб викликали у разі спроб знесення.
Обласна перевірка підтвердила  комунікації потребують ремонту, але не нагального. Активісти просять відкласти його за місяць, щоб не політизувати процес.

Залишити відповідь