Псевдоблагодійна організація за 6 років “допомоги” надурила українців на 7 мільйонів гривень

На Полтавщині під виглядом благодійної організації, що допомагала пораненим атошникам і навіть хворим дітям, діяли шахраї, як стало відомо Вісті Ньюс. Банда, за підрахунком кіберполіцейських, встигла надурити добрих і довірливих українців на понад 7 млн грн. Як діяли ці цинічні “благодійники” та як не потрапити на гачок злочинців  дізналися наші журналісти.

Допомогти бійцям АТО, хворим дітям чи підтримати людей, що опинилися в скруті. За такими гуманними цілями протягом 6-ти років ховалися шахраї. Псевдоблагодійна організація надурила українців на понад 7 млн грн. Членів банди підозрюють у 103 цинічних і, головне, протизаконних епізодах. Шахраї обирали жертву, потім довкола неї плели ціле павутиння – надсилали листа на офіційну скриньку від фіктивної благодійної організації з реквізитами, печатками та підписами службових осіб. Далі дзвонили й представлялися місцевими чиновниками чи їхніми радниками. Жертв просили прискоритися та миттєво перераховувати гроші.

Олег Діденко, директор фермерського господарства:
Телефонують і постійно шантажують про те, що потрібно терміново перечислити дані кошти. Якщо сьогодні вам направляють листа, щоб ви в цей же ж день їм направили кошти. Тобто вони не хочуть, щоб їхній номер телефону чи іншого, ви його зафіксували.

Своїми жертвами обирали зазвичай підприємців, представників фірм. І просили від 1000 до 85 тисяч гривень. Але в законності роботи благодійників засумнівалися, адже про місцеві реальні соціальні проекти відомо. Тож підключилася кіберполіція. Поки вдалося затримати 4 учасників злочинної групи. Офіс псевдоблагодійників знаходився в Києві. Розмах роботи організації чималий – вилучили 14 комп’ютерів, понад 30 мобільників, 3 десятки сім-карт різних операторів, документацію, 12 печаток та штампів фіктивних благодійних організацій тощо.

Андрій Замахін, начальник поліції Полтавської області:
Кошти в сумі 5 тис. дол. На даний час на кошти накладено арешт, а банківські картки та рахунки фіктивних благодійних організацій заблоковано.

Дії членів організації кваліфікували як шахрайство, вчинене у великих розмірах. Поліція продовжить шукати спільників цих благодійників, що нажили мільйони на доброті українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *