Приїхала з Берліна до Харкова і не змогла проголосувати, навіть, через суд

Приїхала з Берліна і не проголосувала. Харківська архітектор Анна Помазанна не змогла взяти участь у другому турі виборів через процедуру перереєстрації. Дівчина пройшла два етапи судів, але бюлетень на батьківщині так і не отримала. Виборчі омбудсмени називають цей виборчий механізм не інакше як радянським архаїзмом. І будуть пробувати змінити його в Європейському суді з прав людини.

Анна Помазанна робить селфі біля своєї дільниці. Харків’янка мала проголосувати у приміщенні садочку, але не вийшло. Дівчина вже кілька років живе за кордоном, поїздка додому не дала реалізувати конституційне право.

Анна Помазанна, не змогла змінити місце реєстрації:

Я в данный момент проживаю в Берлине, в Германии. Работаю там, закончила магистратуру и, соответственно, на выборах в последнее время голосую там.

У першому турі дівчина голосувала в Берліні. Щоб отримати бюлетень у другому вже в Харкові, їй необхідно було повторно перереєструватися. Але зробити це онлайн неможливо. Потрібно особисто подавати заяву на території України. Двічі виїжджати можливості не було, тож Анна звернулася до суду. Марно.

Анна Помазанна, не змогла змінити місце реєстрації:

Когда иск отклонили, мы составили апелляцию. И вот позавчера мою апелляцию тоже отклонили. И самое смешное, что общий посыл был таков, что отклоняют потому что я не воспользовалась формально существующей процедурой по временному изменению избирательного участка. Хотя мой иск состоял в том, что я хочу, но не имею возможности.

Голосування за місцем реєстрації в громадянській мережі ОПОРА вважають радянським архаїзмом. Воно стає неабиякою перепоною для виборців без прописки, і, як у випадку з Анною, тим, хто живе закордоном.

Юрій Чумак, омбудсмен з виборчих прав громадянської мережі “ОПОРА”:

Через таку формальну казуїстику, через прогалини в українському законодавстві громадянка України не змогла скористатися своїм правом голосу.

Анна Помазанна після двох відмов у судах, готує скаргу до Європейського суду з прав людини. Говорить, ці вибори для неї вкрай важливі.

Анна Помазанна, не змогла змінити місце реєстрації:

Суфражистки очень долго боролись, и это делает это право еще более значимым для меня. И есть другой момент  это, наверное, первые сознательные мои выборы. На прошлых выборах мне было 19 лет, и политикой я интересовалась по стольку, по скольку. А последние несколько месяцев я, приходя домой, я только и делала, что читала украинские новости.

В ОПОРІ позов харків’янки обіцяють підтримати, щоб на законодавчому рівні скасовувати старий механізм голосування.

Залишити відповідь