Примусове стягнення боргів за “комуналку”. Що мають знати споживачі?

В Україні в грудні 2019 року оплату за доставку газу вивели в комунальних платіжках окремим пунктом. І це норма для багатьох країн, які входять до Енергетичного співтовариства, серед ни, зокрема, і держави Європейського союзу. Причина розмежування в тому, що закон забороняє, щоб одна компанія займалась продажем енергоносіїв і процесом транспортування. В Україні нарешті привели цей пункт до ладу, але і досі є багато фейків пов’язаних саме з оплатою доставки газу. Це сприяє нарощенню боргів.

Правозахисники інформують: ігнорування сплати за послуги обертається судовими справами.

Катерина Аніщенко, адвокатеса цивільної практики ЮК «Ріяко і партнери»:

Лікування і пандемія – це не позбавляє обов’язку щодо сплати комунальних послуг. Уразі якщо не платити, то звичайно ми розуміємо, що це в подальшому буде розгляд справи в суді. Примусове стягнення грошових коштів. Як правило, суди стають на сторону позивача, тобто постачальника таких комунальних послуг і стягують заборгованість у повному обсязі. Також ми добре розуміємо, що є таке як пеня і інфляційні і позивач не позбавлений права звертатися до суду окрім стягнення основної заборгованості, також і за нарахуванням пені. Єдиним способом захисту споживача комунальних послуг у даному випадку – це не допускати до суду цієї справи, а розібратися, з чого складається дана заборгованість.

До суду справа боржників потрапляє невідразу. Газовики розповідають, платникам, які мають фінансову заборгованість, попередньо направляють досудове попередження для самостійної оплати боргу. Якщо справа все ж потрапляє в суд, боржник крім суми боргу оплачує і судовий збір.

Наталія Дубина, начальниця відділу з продажів АТ «Харківгаз»:

Якщо споживачі, які не сплачують 3 місяці нам позови, вони всі до жодного отримують досудове попередження, в якому ми зазначаємо, що в нього є заборгованість, яку необхідно сплатити. Надаємо повторно реквізити для оплати і вказуємо, що, якщо він не сплатить у найближчий час, то ми будемо примусово стягувати заборгованість та передавати його документи нашим юрисконсультам для проведення примусової роботи. Також зазначаємо, що окрім заборгованості за послуги з розподілу природного газу споживач повинен буде ще й сплатити вартість судового збору.

Яна Карвєшкіна ,начальниця відділу з продажів АТ «Харківміськгаз»:

Споживач немає такого, щоб він ніколи за 2 роки не отримав будь-якої інформації про борги.

За даними Держстату, наразі найбільша заборгованість споживачів житлово-комунальних послуг припадає на газопостачання, теплопостачання та розподіл газу. У сфері ЖКГ вчасна сплата за спожите – це безперебійне забезпечення комфортного життя. Часто споживачі накопичують борги під впливом фейків і маніпуляцій, опублікованих у мережі. Правозахисники закликають перевіряти інформацію і довіряти виключно офіційній інформації від підприємств

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.