Проект закону “Про військову поліцію” зареєстрували

У Верховній Раді зареєстрували проект закону “Про військову поліцію”. На думку його авторів, в обов’язки військового правоохоронного формування увійде і розшук втікачів, і розкрадання, і також забезпечення правопорядку серед військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, як стало відомо Вісті Ньюс. Більше того саме вони будуть розслідувати злочини, вчинені й військовими, і працівниками Міністерства оборони.


Експерти наголошують, що ця структура не буде дублювати вже існуючу військову прокуратуру. У поданому документі розробники наголошують, що військова поліція під іншими назвами працює і в інших країна – карабінери, жандармерія тощо. За прийнятими стандартами чисельність формування має розраховуватися у співвідношенні 1,5 % від кількості воїнів ЗСУ. В Україні це дорівняє понад 2 тисяч осіб.
Юрій Хорошунов, заступник начальника управління ГУ Військової служби правопорядку ЗСУ:
Військовій поліції буде надано праве проведення досудового розслідування. Також у Законі про військову поліцію узаконюється питання проведення службових розслідувань, які зараз на сьогоднішній день регламентуються відомчим наказом міністра оборони України. Також вноситься таке поняття і визначається завдання щодо проведення дорожньо-комендантської служби, яка буде покладена на військову поліцію. А також у законі про військову поліцію визначається і чітко прописується завдання режимної служби, яка виконується представниками військової поліції на базах, арсеналах, складах.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

bigmir)net TOP 100