Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Правила перетинання кордону при воєнному стані – як працюють прикордонники?

Не пустили п’ятьох іноземців і відповідно до розпорядження про воєнний стан посилюють охорону кордону. Чи змінилося щось для в’їзду та виїзду росіян, та як зараз працює пункт пропуску Гоптівка, що на межі України та РФ, відповідно Харківської та Бєлгородської областей, дізналися наші журналісти.

Міжнародний пункт пропуску Гоптівка, що на Харківщині, працює у штатному режимі. Іноземців завертають назад, тільки якщо вони порушили правила перетину. І таких за вівторок на всьому східному кордоні було п’ятеро. Причини не пов’язані з розпорядженням про воєнний стан.

Оксана Іванець, речниця східного управління прикордонної служби:

Не підтвердження мети поїздки на територію України, це з’ясування обставин перебування на неконтрольованій території та на тимчасово окупованій території та на тимчасово окупованій Республіці Крим, тобто перетин державного кордону в недіючих пунктах пропуску, це встановлення фактів порушення законодавства України під час минулого перебування на території України.

Наразі жодних інших змін, пов’язаних із введенням воєнного стану, у процедурі перетину для громадян Росії немає. Чим російські водії, без перебільшення, здивовані.

Людмила, росіянка, виїжджає із України:

– Мы думали, что будет хуже, а все хорошо.
– А что вы думали?
– Никаких изменений. Думали, на таможне будут какие-то преграды. Нас остановят тут, россиян. Ничего нас хорошо встретили. Нам всем тут рады.

Григорій мешкає в Запоріжжі, у справах часто їздить до Росії. Про те, чи не боїться виїжджати до країни-агресора в день, коли вводять воєнний стан, відповідає неоднозначно.

Григорій, мешканець Запорізької області:

Это уже за гранью – не вернуться. А что? Я там нужен буду как кто? По-моему, я даже не знаю, как вам ответить. Такой вопрос, знаете. Бояться – не бояться. Ну, считайте, что боюсь. Я родился в Украине, живу в Украине, это моя страна.

Тим часом у роботі самих прикордонників зміни є. У пунктах пропуску додатково посилили оборону, залучивши резерви відомства. Також збільшили прикордонні наряди на броньованій техніці та модернізують інженерні споруди.

Йде нарощування фортифікаційного та інженерного облаштування. Такі фортифікаційні споруди є в кожному пункті пропуску. Вони використовуються уразі російської агресії для укриття особового складу та осіб, які перетинають кордон.

За минулу добу до України через кордон тільки Харківської області в’їхали 700 росіян. Жодної динаміки до збільшення чи навпаки зменшення кількості подорожуючих у прикордонному відомстві не спостерігають.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023