Подробиці щодо смертельного випадку від ботулізму в Харкові

Стали відомі подробиці щодо смертельного випадку від ботулізму в Харкові, як стало відомо Вісті Ньюс. Нагадаємо, в середу в Обласній клінічній інфекційній лікарні помер 42-річний чоловік. Це сталося не зважаючи на те, що пацієнту ввели сиворотку. Його дружина знаходиться в реанімації у стані середньої тяжкості. Вони разом вживали в’ялену рибу, яку купили на відпочинку у Валківському районі. У Харкові це перший летальний випадок від ботулотоксину з 2016 року.

Родина купила в’ялену рибу – леща та плотву – ввечері 12-го серпня. Їх вживали разом із друзями. Але стан здоров’я погіршився тільки у чоловіка та дружини, це сталося вже на наступний день. Люди спочатку лікувалися самостійно, до медиків звернулися пізно. Тому введені ліки не допомогли одному з постраждалих. 42-річний чоловік помер.

Павло Нартов, головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні:

Была введена одна доза мужчине и женщине, перенесли введение внутривенное без осложнений. Но однако введение не помогло одному из госпитализированных в реанимационное отделение. Позднее обращение, на вторые сутки обратились. И тем самым получается позднее введение антитоксина.

Медики пояснюють, після другої доби дія вакцини знижується, адже ботулотоксин з крові увійшов у тканини. Тоді життєво важливі функції починають зупинятися.

Артем Гойденко, лікар-анестезіолог відділення інтенсивної терапії:

Нарушение зрение, прогрессирующая слабость, затруднение отхождения газа, отсутствие движения кишечника, в дальнейшем появляется гнусавость голоса. Это все неврологические проявления ботулизма. В дальнейшем появляется нарушение глотания и дыхания – что самое страшное приданном заболевании.

Жінка зараз в реанімації. Лікарі говорять вона вжила менше риби, і її стан оцінюють як середньої важкості. Де купили рибу постраждалі, зараз з’ясовують фахівці поліції та Держспоживслужби. А медики нагадують, що купувати в’ялену рибу влітку і тим більш у місцях непристосованих – небезпечно. Ботулотоксин – один із найстрашніших отрут у світі.

Павло Нартов, головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні:

Первый симптомы, на которые надо обращать внимание, неврологическая симптоматика, это глазная симптоматика, то есть нарушается острота зрения, больные не видят мелкий шрифт, также возможно двоение перед глазами, мурашки. И это все на фоне сухости во рту.

В Україні з початку 2018 року захворіли на ботулізм 60 людей. На Харківщині разом із цією родиною – вже четверо. Останній летальний випадок від цієї хвороби в області реєстрували в 2016 році.

Залишити відповідь