Подбати про лікарів – Гараж Хаб передає українським медикам власноруч створені засоби захисту

Захист із “гаража”, але з лабораторною якістю. Харківські інженери передають українським лікарям півтори сотні захисних шоломів. Маски PAPR створили власноруч, а кошти для цього зібрали завдяки благодійникам. Перші 30 засобів захисту вже в медзакладах. Медики вдягатимуть їх у реанімаційних відділеннях при роботі з ковід-хворими. Починався ж медпроект з прототипу, склеєного зі сміттєпакета

На перший погляд, PAPR – це целофановий капюшон із шоломом. Але за простим виглядом ховається серйозна система захисту для лікарів. Щохвилини трубки подають усередину 50 літрів повітря, тобто що 2 секунди воно цілком оновлюється. І такої якості харківські майстри досягли в гаражі.

Роман Відро, мейкер Гараж Хабу: 

Начали разработку PAPRа мы с того, что где-то в феврале один наш резидент пришел в Гараж Хаб и сказалчто у него есть идея такого проектаИ первый прототип был в буквальном смысле сделан из мусорного пакета вентилятора от компьютера.

За PAPRи в Гараж Хаб взялися, щоб дати лікарям гідний захист. А ще заощадити: усе, що змогли зробили з хенд-мейд деталей. На всі переробки в команди мейкерів пішло більше тисячі людино-годин. Тільки каптура та блоку фільтрації було 10 версій. Спочатку інженери прагли, щоб їхній ЗІЗ з легкістю міг повторити кожен, аби під рукою були  принетр, паяльник і комп”ютерний верстат. Але з весни окрема група почала тестувати фільтрацію  щоб жоден вірус не дійшов до легень медика.

До легенів ми помістимо один датчик частинок, у середовище інший датчик частинок.

Тестували дихальний шолом за допомоги комп”ютера і … Хельги. Так назвали манекен, який навчили дихати та навіть закривали в димовому полоні.

Роман Відро, мейкер Гараж Хабу: 

У этого маникена силиконовая голова в точности, как у человека, у этого маникена есть дыхательные пути в точности, как у человека,  есть искусственное легкоекоторым он дышит и вдыхает ровно столькосколько вдыхает человек.

Створення PAPRів контролювали лікарі. Тестові версії вже кілька місяців у медзакладах.

Тетяна Колпак, тестувальниця Гараж Хабу: 

Ми перевіряємо, чи витримають вони все, що повинні витримати. Це один із засобів, які використовують у лікарнях. Зараз ми робимо досить сильний концентрат і потім зануримо туди PAPR на кілька годин. Це навіть більше, ніж потрібно. Для перестрахування. Ось.

У PAPRі можна пробігтися та голосно декламувати вірші. Кисню і міцності вистачить на 8-12 годин безперервної роботи. Лариса Маркуш очолює реанімаційне відділення Обласної інфекційної лікарні. Жартує, поезій у шоломі читати не буде, на повістці вентиляція легень. І чим краще захист, тим легше працювати.

Лариса Маркуш, в.о. завідувача відділення інтенсивної терапії:

Выкручиваются вещи. Можете себе представить, одеваете костюм, который плохо пропускает воздухи вы на жареИ вы все время вы в движении, при чем нужно проводить очень много манипуляцийВыходят сотрудники оттуда просто мокрые.

Хлопці та дівчата з Гараж Хабу передали перші 30 PAPRів харківським лікарням. Протягом місяця повезуть ще 120 шоломів бригадам Івано-Франківська, Львова, Сєвєродонецька, Києва, Чернівців, Полтави, Тростянця і Сумщини. Щоб створити партію, проводили мистецькі аукціони та відшукали меценатів. Зрештою зібрали понад 300 тисяч гривень.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.