«Почуй мій голос» – у Харкові відкрилася виставка, присвячена вдовам загиблих воїнів

У Харкові з 18-го лютого в Обласному організаційно-методичному центрі культури й мистецтва працюватиме експозиція жіночих портретів, як стало відомо Вісті Ньюс. Кожен  це історія великої любові і такої ж величезної втрати.

У залі 28 жіночих портретів. На себе уважно дивиться Надія. Вона прийшла на виставку «Почуй мій голос» із донькою. Дівчинці 7 років. І другий рік їхня сім’я вчиться жити без чоловіка і батька. Але попри неминучу тяжкість від втрати харків’янка зважилася взяти участь у фотопроекті. Каже, це однаково потрібно і їй, і суспільству.

Надія, учасниця фотопроекту «Почуй мій голос»:

Це лікує. Знаєте, якийсь лікувальний ефект чи що… Я частину свого болю проживаю з людьми.

Марина Краснова одна з ініціаторів створення виставки. Її вигадали після появи в харківському метро вагону, присвяченого пам’яті героїв АТО. Проект втілили разом благодійна організація “Карітас Харків” і громадська організація “Всеукраїнське об’єднання рідних зниклих безвісти й загиблих захисників України”.

Марина Краснова, представниця благодійної організації “Карітас Харків”:

Ми хотіли передати їх душі, їх емоції, щоб глядач побачив обличчя без зайвого: фонів, деталей. Тут тільки портрети, навіть без кольору. Але це не повинно бути похмуро чи сумно. Всі дівчата посміхаються, і посмішки навіть в очах. Це саме маленьке, що ми можемо зробити для них, звернути на них увагу. Тому що вони віддали найдорожче  своїх чоловіків, свою любов, щоб Україна була незалежною.

Терапія, психологічна допомога, повернення пам’яті. Кожна з учасниць проекту знайшла щось для себе під час підготовки до виставки і окремо, вже перебуваючи біля свого “чорно-білого я” в залі експозиції. Для Юлії  це повернення в найщасливіші моменти її життя.

Юлія, учасниця фотопроекту «Почуй мій голос»:

Мені є що згадати. І це дуже теплі спогади. Нехай до них і домішалася смуток, але я пам’ятаю найкраще: ми з чоловіком за одне літо об’їздили весь Крим, він сам змайстрував великий корабель з досточек, він навіть умів в’язати гачком, його бабуся навчила, він пов’язав для нашої дочки красиве пончо… 

У Харківській області у більше, ніж 200 сімей, війна забрала близьку людину. Але проект, що показує другий бік війни, де окопи в серцях,  буде вкрай актуальним для всієї країни. Після 11-го березня виставку портретів планують представити в гендерних музеї. Далі організатори хочуть зробити її мандрівною по Україні.

Залишити відповідь