Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

По Атлантиці майже 20 років плаває крижана труна

Природа уміє дивувати. Не так давно NASA опублікувало фотографію практично ідеально прямокутного айсберга, а тепер поділилося знімком айсберга, що має форму труни. Крім того, американське агентство розповіло його історію, адже скоро цей величезний плавучий шматок льоду, що дістав назву B, – 15t, назавжди зникне.

Історія B – 15t почалася у березні 2000 року, коли від льодовика Роса відколовся величезний айсберг B – 15, який з часом розколовся на декілька шматків. Одним з них і був B – 15t. Усі ці роки айсберг подорожував навколо Антарктиди, підкоряючись волі Антарктичної циркумполярної течії. Проте у кінці 2017-ої під дією течії в морі Уедделла він змінив напрям, відправившись на північ, де температура води вища, ніж необхідно для виживання B – 15t. Крім того, в Південній півкулі вже закінчилася зима, що прискорить танення айсберга. За словами гляціолога NASA Кріса Шумана, таку незвичайну форму B – 15t прийняв по волі випадку в ході подорожі, що тривала 18,5 років.

Ми можемо тільки здогадуватися, які сили впливали на цей осколок B – 15 під час його тривалого вояжу навколо Антарктики, – говорить він.

Джерело  «Вокруг Света. Украина»

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023