Пластилін – як вчорашні школярі з Харкова відкрили унікальний інклюзивний спортгурток

Гратися, укріплювати м’язи та соціалізуватися. У Харкові вже пів року працює унікальний спортивний гурток для особливої малечі, як стало відомо Вісті Ньюс. Тут за правила інклюзія та толерантність. Цікаво, що створили клуб діти – випускники школи. Одинадцятикласники готувалися до ЗНО та розробляли грантову заявку. Що вийшло – побачили наші кореспонденти.

Ми взагалі існуємо вже пів року. Тут на метро Студентська ми займаємося з дітками, це наше нове приміщення, тут є багато різного обладнання. За весь час проєкту у нас було 25 діток.

Катерина закінчувала 11 клас, коли запропонувала одноліткам відкрити спортгурток для особливої малечі. У дитинстві вчилася за кордоном, тож реалії української школи здивували – безліч обмежень, наприклад, для дітей із ДЦП.

Катерина Тараба, засновниця спортивного інклюзивного гуртка «Пластилін»:

Коли здорові та нормотипові діти дізнаються, що необов’язково всім бути однаковими, вони починають ставитися до цього з розумінням. І булінг зникає.

Катя та Влад назвали свою школу «Пластилін». І тут інклюзивний, толерантний і галасливий простір.

Щоб стартувати, підлітки подали заявку до програми “UpShift Україна”, виграні кошти витратили на навчання та обладнання.

Катерина та Влад, засновники спортивного гуртка «Пластилін»:

17 лютого 2019 – було дуже страшно. Це був єдиний день, коли було страшно. Розпочати. Це був наш перший день, перші діти, перші реальні люди, не тільки імена в інтернеті. На той момент мені було чи 15, чи 16 років.

У спортклуб приводять дітей від 3 до 10 років. І тут не тільки малеча з особливими потребами. Батьки приводять і нормотипових братиків і сестричок. Разом качають прес, присідають і вчаться поважати потреби один одного.

Влад пройшов курси, щоб працювати з особливими вихованцями в залі. За 45 хвилин знаходить підхід до кожного вихованця. Говорить, їх задача – не реабілітація, а спорт.

Це тренує їх вестибулярну систему, також батут невеличкий – це тренування ніг.

Влад, тренер спортивного гуртка:

Ми впливаємо, насамперед, на здоров’я, на стан, на гарне самопочуття дітей.

Грант підтримував проєкт 3 місяці. Але вчорашні школярі, а нині студенти, ідею не покинули й зараз. Орендують зал на кілька годин, поки не мають зарплат, але мають величезне бажання змінювати світ.

Катерина Тараб, засновниця спортивного інклюзивного гуртка «Пластилін»:

Такі витрати, як оренда приміщення, вода – це покривається за рахунок батьків, але якщо ми знаємо, що у родини немає змоги сплачувати цей внесок, то тоді ми пропонуємо навіть за 20 грн на місяць.

До команди «Пластиліна» приєднуються волонтери – школярі та студенти. Батьки вихованців тільки дивуються, як таку доволі важку працю змогли взяти на себе діти, яким немає і 20-ти.

Ірина, мама вихованиці:

Хочется верить, что инициативы подобные Пластилину, что они послужат примеру, потому что запрос есть.

Вже наступного тижня команда «Пластиліна» відкриє для занять другу групу. Адже кількість охочих прийти зростає.

Залишити відповідь