Півтора мільйона збитків і неякісні опори після ремонту мосту на проспекті Льва Ландау – підозрюваний під вартою

Харківська прокуратура 20 березня 2020 року повідомила про підозру директорці ТОВ та ще одній особі за фактом заволодіння майном в особливо великих розмірах, вчиненим за попередньою змовою (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України). Далі було оголошено в розшук. Підозрювану затримали за рік – 22 березня цього року на території Київської області. Інший підозрюваний ще перебуває в розшуку.

Що відбулося?

За даними слідства, у 2017 році між Департаментом будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір, відповідно до якого зазначене ТОВ прийняло на себе зобов’язання на виконання робіт з капітального ремонту мосту, розташованому на проспекті Льва Ландау, на загальну суму майже 7 млн грн. Згідно з проєктно-кошторисної документації до вказаного договору, було передбачено улаштування опор контактної мережі у кількості 72 штук. Директорка підприємства-постачальника, вступивши у змову з іншою особою, організували виготовлення опор для здійснення ремонту неналежної якості, через що безпосередньому підряднику під виглядом доброякісної продукції поставлено труби, які вже були у використанні і не відповідали необхідним стандартам. Щоб замаскувати відсутність оцинковки, представники фірми-постачальника пофарбували опори.

У подальшому Департаментом будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради на банківський рахунок товариства-підрядника перераховано грошові кошти на загальну суму майже 7 млн грн за всі виконані роботи з капітального ремонту. У свою чергу, підрядником перераховано понад 1,5 млн грн на рахунок фірми-постачальника.

Таким чином, директорка підприємства-постачальника разом з іншою особою незаконно заволоділи 1,5 млн грн, чим завдали збитків територіальній громаді м. Харкова на вказану суму.

Нині розглянувши клопотання сторони обвинувачення (23.03.2021 р.) слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова виніс ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з правом внесення 227 000 грн застави директорці ТОВ, яка підозрюється у заволодінні майном в особливо великих розмірах, вчиненому за попередньою змовою (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.