Північна Салтівка – в одному під’їзді рятувальники шукають тіла під завалами, в іншому досі живуть люди

4 червня харківські рятувальники розбирали завали в 9-поверхівці на вулиці Метробудівників. У знищеному російськими обстрілами будинку могло знаходитися тіло загиблої людини.

Будинок на Північній Салтівці має сліди від мінімум двох “прильотів”. Від одного з влучань під’їзд просто розсипався з верхнього поверху до низу. Окрім того в одразу кількох квартирах ставалися пожежі.

               

Дивитися на сусідні багатоповерхівки так само важко: немає жодного без слідів війни. Розбирати завали рятувальники приїхали сюди після заявки про можливе тіло під плитами. Багато днів у дворі відчутний характерний запах. Чи всі люди змогли виїхати з дому, встановити не змогли. Тут працює та сама команда, яка розбирала руїни будівлі ХОДА, де знайшли тіла майже 3 десятків загиблих.

Євген Василенко, речник ДСНСУ в Харківській області: 

Співробітники ДСНС розбирають завали за допомогою важкої техніки, розгрібають плити, залишки бетонних конструкцій. Є ймовірність, що під завалами є тіло загиблої людини. Наша задача – розчистити завал, і якщо є тіло, підняти його. На сьогоднішній день 116 аварійних будівель по Харкову. Попереду, на жаль, дуже багато роботи. Це майже всі будинки Північної Салтівки.

                 

Роботи з розбору тривають кілька годин. Частина плит висять ледь закріплені, тому рятувальники мають бути максимально уважними. Поки триває розбір, у будинок повернулася одна з родин. Люди приїхали за речами. Кажуть, їм пощастило трохи більше, ніж сусідам: їх квартиру тільки затопило від розірваних труб. Сосідньої квартири немає – згарище. Сусідній під’їзд повністю зруйнований. Із вікон квартир погорілі багатоповерхівки.

Олексій, мешканець знищеного будинку:

На 10-тий день війни ми виїхали. Стало неможливо. Коли пролетів літак, бомбив, ми не витримали і поїхали. Ось 2 тижні тому повернулися. Побачили свій дім таким… Наша квартира ніби-то ціла, але нас топило. Сусідня згоріла. Ми не згоріли, тільки тому, що до цього затопило. Зараз усіх мешканців цікавить одне: що буде з будинком? Яке рішення буде влади щодо нас? Ми зараз живемо у знайомих. Куди їхати, не знаємо. Хотілося б мати хоч якусь відповідь і підтримку.

            

Слідом за Олексієм у цей же дім приїжджає ще одна родина. Усе, що лишилося: пилосос і старенька швацька машинка.

Ні на день цей будинок не покидав Лев. Дружину відправив у безпеку, сам вирішив лишитися. У підвал не спскався, ночував на своєму 6-му поверху. Підвал у їх багатоповерхівці теж був обстріляний. У будинку немає жодних комунікацій, чоловік готує на вогнищі. Багато днів йому допомагали вижити волонтери, які привозили продукти. Пропозицій переселитися хоча б тимчасово в більш безпечне місце Лев не отримував.

     

Олександр, заступник начальника відділу нормативно-технічної роботи ГУ ДСНСУ в Харківській області:

Ми планували за день розчистити, але зупиняємося – небезпечно. Не можу дозволити людям працювати – може статися обвал. Сподіваюся, що тіла все ж під завалами не буде.

   

Під час розборів завалів у Харкові рятувальники дістали вже понад 150 тіл загиблих.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.