Пікет незрячих у Харкові: Як вижити в “аварійному” будинку з пліснявою

Виживати у власному домі. Мешканці харківського гуртожитку для незрячих у середу виходили з пікетом під стіни мерії, як стало відомо Вісті Ньюс. Аби їхні проблеми побачили, три десятки людей винесли плакати з фотографіями – показати, в яких умовах живуть. Двоповерхівка розсипається та заражена пліснявою. Городяни впевнені – їхні життя та життя їхніх дітей у небезпеці.

Лєрі 12. Дівчинка разом із батьками на пікеті – показує громаді, як виглядає її дім.

Лєра, мешканка гуртожитку для незрячих:

Если честно, мне очень страшно, что в один день может развалиться наш дом. Это очень страшно.

На світлинах на плакаті гуртожиток для незрячих, що належить Українському товариству сліпих. Організація, на якій працюють слабозорі чи люди зі 100% втратою зору, впродовж 20 років занепадає через незатребуваність продукції. Коштів ледь стає на зарплату працівникам, тож двоповерхівка лиш умовно має назву “житлова”. Запліснявілі стіни, наскрізні тріщини, відсутність єдиного на всіх душу, стара проводка. Це неповний опис умов проживання 7 десятків людей.

Богдан, мешканець гуртожитку для незрячих:

Мы пришли с требованиями, чтобы создали независимую комиссию по оценке нашей земли и о признании нашего жилья аварийным – пригодным для жизни или нет.

Вимогу озвучує 20-річний Богдан. У нього цілком незряча мама, а сам він бачить лиш на 30 %. Він усе своє життя прожив у кімнаті на 20 кв м у гуртожитку, якому цьогоріч виповнюється 60. Перед виходом на акцію мешканці пробували вирішити питання листуванням і зверненнями, але…

Євген Дуда, мешканець гуртожитку для незрячих:

Ходили по депутатам с письмами. Но пока что мы живем в тех же условиях, вот как вы видите сейчас на картинке. Цель у нас одна – чтобы нас из этого общежития, которое не получится реставрировать, его нужно просто сносить или строить. Чтобы нас расселили по изолированным квартирам.

Представники міської влади пообіцяли зустрітися з активом гуртожитку, щоб почати шукати рішення. У свою чергу, мешканці збираються виносити питання і на вищі рівні. Адже об’єкт не фінансується з бюджетів жодного рівня, тому знайти кошти для нього важче.

Залишити відповідь