Підуть на обмін – у суботу мають оголосити вирок обвинуваченим у теракті біля Палацу спорту

Обвинувачувані в теракті біля Палацу спорту підуть на обмін. Просто в залі суду прокурор оголосив про те, що 3 чоловіків серед інших вимагає віддати Росія. Родичі та захист постраждалих шоковані. Наполягають, це незаконно. Обвинувачені ж уперше за 4,5 роки судів дали свідчення.

Це плачуть родичі вбитих у теракті. Так реагують на те, що 3 обвинувачених у підриві мирної ходи і смерті 4 людей віддають на обмін. Це стало відомо просто під час засідання суду 26 грудня.

Володимир Лимар, прокурор у справі:

На жаль, я змушений констатувати, що російською стороною серед списку обмінюваних осіб принципово заявлені Башликов, Дворніков та Тетюцький. Обвинувачені у цих злочинах. Що ще раз підтверджує факт дії обвинувачених на розхитування дій проти України. Я розумію бажання отримати справедливий вирок та адекватне покарання обвинувачених. Ваші діти, ваші рідні виконають ще один героїчний вчинок – повернуть з полону живих патріотів, які продовжують захищати Україну.

Усі 4,5 роки на кожному засіданні тато 15-річного Дані Дідіка. Підлітка вбило вибухом.

Андрій Дідік, батько загиблої в теракті дитини:

Они должны нести покарання в Украине, не подпадают ни под какие нормы обмена. Это мне кажется слабая позиция переговорщиков. И таким рбразом можно начать менять уже и не осужденных людей. Выполняя волю Росии просто.

До сьогодні обвинувачені відмовлялися давати покази. Щойно мова зайшла про обмін двоє з трьох нарешті свідчать. Між словами про невинуватість називають український прапор “желто-синей простыней”

Віктор Тетюцький, обвинувачений у теракті:

– Меня за то, что я не вдобряю и негативно отношусь к вооруженному перевороту в Киеве, ублюдкам дорвавшимся до корыта власти, сволочам, которіе начали и ведут гражданскую войну и проводять геноцид украинского народа.

– Черт, закрой свой рот

– Именно за мировозрение назначили виновным по этому делу.

Ці слова викликають обурення. У залі і коридорах суду сотня активістів. Обміном шоковані.

Вадим Поздняков, активіст:

Вбивць мирного населення неможливо відпускати. Вони вчинили теракт в мирному місті. Вони не комбатанти, тобто не бійці якогось там незаконного збройного формування. Це звичайні міжнародні терористи. Їх неможна віддавати, вони мають отримати довічний термін і відсидіти його повністю.

Засідання тривають із 2015 року, слухання кілька разів починали спочатку. За 6 годин п’ятниці встигають провести дебати та навіть заслухати останні слова обвинувачених. Судді йдуть в нарадчу – обіцяють 28 грудня оголосити вирок. Нагадаю, трьом обвинуваченим загрожує довічне.

Олег Головков, адвокат постраждалих:

Ті обміни, які здійснюють в рамках Мінського процесу, вони не передбачають відбування покарання. Вони є фактично звільненням від відповідальності.

Адвокати наполягають – із вироком чи без, віддавати на обмін обвинувачених у тероризмі незаконно.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.