Під Балаклією ліквідували масштабну пожежу на сміттєзвалищі

На Харківщині масштабна пожежа на сміттєзвалищі, як стало відомо Вісті Ньюс. Останнє за кілька кілометрів від горезвісного арсеналу № 65. У неділю під Балаклією спалахнув стихійний смітник. І хоча активну фазу пожежі вже здолали, станом на понеділок сміття і досі тліло. 26-го серпня вогонь на сміттєзвалищі гасили, залучивши вертольоти. Адже полум’я вирувало на площі у півтора гектара. Через спеку та вітер воно могло перекинутися на лісосмугу, а наступним на шляху пожежі мало бути міське звалище побутових відходів. Рятувальники наголошують, якби спалахнуло воно, пожежа могла стати затяжною та в кілька разів небезпечнішою. Найближче житло від пожежі знаходилося на відстані 1 км, а об’єкти Міноборони – 7 км.

Нагадаємо, йдеться про ті самі склади, вибухи на яких у березні минулого року спричинили значні руйнування в кількох районах Балаклії та навіть коштували життя людині. Загалом над ліквідацією працювали 9 пожежно-рятувальних підрозділів із 5 районів області. Локалізувати вогонь бійцям ДСНС вдалося тільки о 17-й годині, після того як гелікоптер здійснив 20 скидів води. За добу після пожежі на місці все ще чергують рятувальники та проливають підземні осередки тління.

Ігор Лупандін, помічник керівника Управління ДСНС у Харківській області:
Приостанавливается тление, которое есть на глубине 2-3 метра. Никакой угрозы распространения огня на данный момент нет. Идет частичная такая засыпка и проливка этих участков, где идет наиболее интенсивное тление. Предварительная причина, которая рассматривается, – это занос открытого источника огня неизвестным лицом.

Залишити відповідь