Першокурсники ХНУПС ім. І. Кожедуба присягнули на вірність Україні

Присяга під крилами літаків. У Харкові майбутні льотчики та авіатехніки присягнули на вірність Україні, як стало відомо Вісті Ньюс. 500 першокурсників Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба зробили свій перший крок до неба. Із них 75 вже мають бойовий досвід, вони пройшли службу в АТО. Також до урочистостей на Меморіалі слави всі курсанти пройшли випробування полігоном, де вже подолали курс первинної військової підготовки. Символічно, що кожен п’ятий курсант продовжує льотну традицію і є не першим, хто обрав крила у своїй родині. Вперше для присяги юнаків і дівчат залучили бойовий літак Міг-29 і протиповітряну техніку. Серед іншого і саме на таких курсанти вчитимуться працювати в наступні 5 років. Харківський ВИШ – єдиний в Україні, який готує бойових льотчиків.

Денис Забудько, майбутній авіаінженер:

Я хочу проучитися тут усі 5 років і вийти звідси офіцером. У мене тут відучилися три брата, у них зараз хороші спеціальності, вони вже капітани, а один уже майор. І ще сестра в мене одучилася теж на інженерно-авіаційному факультеті.

Костянтин Васюта, в.о. заступника начальника університету:

Ми отримали велику кількість новітньої техніки озброєння та велику чисельність нових тренажерів, які засновані на використанні сучасних інформаційних технологій. Наприклад, на підготовку звичайного фахівця за 5 років держава витрачає до 200-300 тисяч, то на підготовку бойового льотчика, який наприкінці застосовує всі бойові засоби ураження, держава витрачає до 8-9 млн грн.

Залишити відповідь